10:39 | 01.08.17 | Նորություններ | 26141
«ԱԳԲԱ Լիզինգ»-ը, «Յանդեքս.Տաքսի»-ն եւ Renault-ն արտոնյալ պայմաններով կհամալրեն հայկական տաքսոպարկերը Renault Logan մակնիշի մեքենաներով, որոնք ապահովված են Comfort օդափոխիչ համակարգով։
«Յանդեքս.Տաքսի»-ում նշել են, որ ծրագրի նպատակը Երեւանում եւ Գյումրիում գործող «Յանդեքս.Տաքսի»-ի պատվիրատուներին սպասարկող նոր հարմարավետ մեքենաների քանակի ընդլայնումն է:
«Երեւանում տաքսիների 95%-ի տարիքը գերազանցում է 5 տարին: Մեր ծրագիրը կօժանդակի տաքսոպարկերի մեքենաների պատեհաժամ նորացմանը՝ այդպիսով նպաստելով երթեւեկության որակին եւ անվտանգության մակարդակին: Renault-ի եւ «ԱԳԲԱ Լիզինգ»-ի հետ համաձայնագրի շնորհիվ «նավատորմի» նորացման գործընթացը տաքսոպարկերի համար առավել քան շահեկան կլինի՝ վճարելով լիզինգային գումարները այն միջոցներից, որոնք տաքսոպարկերը կվաստակեն նոր մեքենաների միջոցով»,- ասել է Հայաստանում «Յանդեքս.Տաքսի» ծառայության տարածաշրջանային տնօրեն Գեորգի Հակոբյանը:
«ՀՀ տաքսի ծառայություններին Renault Logan մակնիշի ավտոմեքենայի ձեռքբերման ֆինանսավորման արտոնյալ պայմաններ տրամադրելու նպատակն է վերազինել հայկական տաքսոպարկերը նոր ավտոմեքենաներով, որոնք ոչ միայն ավելի հարմարավետ են, այլեւ ապահով: Մենք ուրախ ենք այս ծրագիրը մեկնարկել «Յանդեքս.Տաքսի»-ի հետ համագործակցության շրջանակում, որը հաջողված ներդրման օրինակ կծառայի եւ դրական ազդեցություն կունենա ամբողջ ոլորտի զարգացման վրա»,- նշել է «ԱԳԲԱ Լիզինգ»-ի գլխավոր տնօրեն Արսեն Բազիկյանը:
«Renault Ռուսաստան»-ի մամուլի ծառայությունն էլ հաղորդում է, որ հետագայում տաքսոպարկերը հնարավորություն կունենան պահեստամասեր ձեռք բերել հատուկ պայմաններով, ինչպես նաեւ անցնել Renault-ի երեւանյան պաշտոնական դիլերի ավտոմոբիլային հատուկ պատրաստում:
«ԱԳԲԱ Լիզինգ»-ն արդեն հաստատել է Երեւանի երկու տաքսոպարկերի դիմումները եւ մոտ ապագայում նրանք կստանան 25 նոր Renault Logan ավտոմեքենա, որոնք «Կոմֆորտ» սակագնով կծառայեն «Յանդեքս.Տաքսի» պատվիրատուներին:

10:39 | 01.08.17 | Новости | 26344
«AGBA Leasing», Яндекс.Такси и Renault на льготных условиях обеспечат армянские таксопарки автомобилями Renault Logan, оснащенными кондиционерами Coмfort.
В Яндекс.Такси отметили, что целью программы является увеличение количества новых комфортных машин, выполняющих заказы пользователей сервиса Яндекс.Такси в Ереване и Гюмри
«В Ереване 95% автомобилей такси старше пяти лет. Наша программа поможет таксопаркам-партнёрам своевременно обновлять машины, повышая таким образом качество перевозок и уровень безопасности. Благодаря соглашению с Renault и ACBA Leasing процесс обновления «флота» станет для таксопарков максимально выгодным и позволит задействовать минимум оборотных средств, оплачивая лизинговые взносы из тех денег, которые таксопарки заработают с помощью новых автомобилей»,- отметил региональный директор Яндекс.Такси в Армении Георгий Акопян.
«Инициатива предоставления таксопаркам Армении льготных условий лизинга для приобретения Renault Logan заключается в снабжении отрасли новыми машинами, которые не только обеспечат комфортные поездки, но и повысят их безопасность. Мы очень рады, что пионером этой программы стал Яндекс.Такси, и уверены, что это сотрудничество послужит примером успешного вложения и положительно повлияет на развитие сектора в целом», - отметил директор компании ACBA Leasing Арсен Базикян.
Пресс-служба «Renault Россия» сообщает, что в дальнейшем таксопарки получат особые условия при покупке запасных частей, а также на специальную подготовку автомобилей на базе официального дилера Renault в Ереване.
ACBA Leasing уже одобрила заявки от двух таксопарков из Еревана – в ближайшее время они получат 25 новых Renault Logan, которые будут выполнять поездки по заказам пользователей Яндекс.Такси по тарифу «Комфорт».