18:10 | 22.08.17 | Նորություններ | 35775
Make Armenia Clean Again-ի թիմը եւ Realizeit LLC ընկերությունը թողարկել են KillZibil անվճար հավելվածը՝ Հայաստանի աղտոտված վայրերի միասնական քարտեզ ստեղծելու եւ այն իրական ժամանակում խմբագրելու համար:
Հավելվածը հասանելի է օգտատերերի լայն զանգվածին՝ շնորհիվ պարզ գործիկակազմի:
Հավելվածի հետ աշխատելու համար բավական է նկարել աղբը եւ ավելացնել լուսանկարը քարտեզի վրա: Հետադարձ կապն իրականացվում է նույնքան հեշտ. նկարի մեկնաբանություններում կարելի է ներբեռնել նոր լուսանկար, որի վրա պատկերված է արդեն մաքրված տարածքը:
Հավելվածի ստեղծողների կարծիքով, այն կդառնա շփման հարմար գործիք քաղաքացիների, ղեկավար մարմինների եւ մաքրության համար պատասխանատու կառույցների միջեւ: Make Armenia Clean Again-ի համայնքի սոցցանցային էջերում կհրապարակվի նոր աղտոտված կետերի ավելացման եւ դրանց մաքրման վիճակագրությունը:

18:10 | 22.08.17 | Новости | 34443
Команда Make Armenia Clean Again и компания Realizeit LLC выпустили бесплатное мобильное приложение KillZibil для создания и коррекции единой карты загрязненных мест Армении в режиме реального времени.
Приложение доступно широкому кругу пользователей благодаря простому интерфейсу и элементарному функционалу. Для работы с ним достаточно сфотографировать мусор и добавить снимок на карту. Обратная связь осуществляется так же просто: в комментарии к фотографии можно загрузить новый кадр с изображением уже очищенного участка.
По мнению разработчиков, приложение станет удобным инструментом общения между гражданами, органами власти и ответственными за уборку структурами. На страницах сообщества в социальных сетях будет публиковаться статистика добавления новых загрязненных точек и их очистки.