10:54 | 25.08.17 | Նորություններ | exclusive 78684
Գեյմ դիզայներ Դավիթ Անդրեասյանը գերմանական Քյոլնում այս օրերին ընթացող Gamescom 2017 խաղային ցուցահանդեսում ներկայացրել է իր ստեղծած Inmates հոգեբանական սարսափ ժանրի խաղը:
Խաղի հրատարակիչը Նիդեռլանդներում գործող Iceberg Interactive ընկերությունն է:
Itel.am-ի հետ զրույցում Դավիթ Անդրեասյանը պատմել է, որ խաղը ստեղծել է միայնակ, Երեւանում: Ստեղծման համար շուրջ 2 տարի է պահանջվել:
«Գլխավոր հերոս Ջոնաթանը ուշքի է գալիս բանտախցում, եւ չի հասկանում, թե ինչպես է այդտեղ հայտնվել: Ամեն ինչ նրան կարծես ծանոթ է թվում, բայց նա, միեւնույն ժամանակ, կարծես դեռ չի արթնացել սարսափելի երազից: Հասկանալու համար, թե ինչ է կատարվել Ջոնաթանի հետ, խաղացողը պետք է գլուխկոտրուկներ լուծի եւ տարբեր փորձություններ հաղթահարի»,-նշել է նա:
Դավիթ Անդրեասյանը տեղեկացրել է, որ համակարգիչների համար խաղն ամբողջ աշխարհում հասանելի կդառնա աշնան սկզբին: Այն հնարավոր կլինի ներբեռնել Steam հարթակից՝ 9,99$-ով:
«Խաղի գաղափարը շուտ էր առաջացել, պատմություն էի գրել, ապա սկսել աստիճանաբար 3D մոդելների միջավայրները պատրաստել: Հետո սցենարն ամբողջությամբ փոխեցի եւ զրոյից նոր պատմություն գրեցի: Խաղը ստեղծելուն աջակցել են իմ մոտ ընկերները, ում ես իսկապես շնորհակալ եմ»,- նշել է Դավիթ Անդրեասյանը:
Դավիթ Անդրեասյանը Դավիթ Անդրեասյանը
Անդրադառնալով Gamescom 2017 ցուցահանդեսին մասնակցությանը, նա նշել է, որ խաղին նվիրված մամուլի ասուլիս է կազմակերպվել, որին մասնակցել է շուրջ 30 միջազգային լրագրող, եւ բոլորն էլ տպավորված են եղել:

10:54 | 25.08.17 | Новости | exclusive 78291
Гейм-дизайнер Давид Андреасян представил свою игру Inmates в жанре психологического хоррора на игровой выставке Gamescom 2017, проходящей в эти дни в Кельне.
Издателем игры является компания Iceberg Interactive из Нидерландов.
В беседе с Itel.am Давид Андреасян рассказал, что создал игру в одиночку, в Ереване. Для этого потребовалось около 2 лет.
«Главный герой Джонатан приходит в чувство в тюремной камере и не понимает, как он там оказался. Все кажется ему знакомым, но в то же время он словно продолжает жить в ужасном сне. Чтобы понять, что произошло с Джонатаном, игрок должен решить головоломки и преодолеть различные препятствия»,- отметил он.
Давид Андреасян сообщил, что для компьютеров игра станет доступной по всему миру в начале осени. Ее можно будет скачать на платформе Steam за 9,99 долларов.
«Идея игры возникла раньше, я написал историю, затем начал постепенно готовить пространства для 3D моделей. Затем полностью изменил сценарий и написал историю с нуля. В создании игры мне помогли мои близкие друзья, которым я очень благодарен»,- отметил Давид Андреасян.