17:15 | 30.08.17 | Նորություններ | 26484
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը եւ Ռոստելեկոմը սեպտեմբերի 1-ին ընդառաջ «Սոցիալ-հոգեբանական աջակցություն երեխաներին եւ միայնակ փախստական ծերերին» ծրագրի շրջանակներում Հրազդանի հանրակացարանաբնակ երեխաներին պայուսակներ եւ գրենական պիտույքներով փաթեթներ նվիրեցին։
«Սեպտեմբերի 1-ը յուրաքանչյուրիս եւ հատկապես երեխաների համար տոն է՝ ուսումնական տարվա մեկնարկ՝ նոր գիտելիքների ձեռքբերման ու նոր բացահայտումների սկիզբ։ Ցանկանում եմ, որ Կարմիր խաչի գրասենյակի հետ համատեղ այս նվերները ոգեւորեն երեխաներին եւ նրանք մեծ եռանդով, ժպիտներով ու բարձր առաջադիմությամբ սկսեն իրենց ուսումնական տարին»,- նշել է «Ռոստելեկոմի Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Սոցիալ-հոգեբանական աջակցություն երեխաներին եւ միայնակ փախստական ծերերին» ծրագիրը վերսկսվել է 2015 թվականի փետրվարից: Ծրագիրն ուղղված է հանրակացարանաբնակ միայնակ փախստական ծերերի եւ երեխաների սոցիալական ներգրավվածությանը հասարակությանը եւ տնային պայմանների բարելավմանը: Ծրագրում ընդգրկված են 7-14 տարեկան հանրակացարանաբնակ երեխաներ, 120 միայնակ փախստական ծերեր, իսկ գործունեությունն իրականացվում է 34 կամավորների մասնակցությամբ ու աջակցությամբ:

17:15 | 30.08.17 | Новости | 26712
Армянское общество Красного креста и Ростелеком в преддверии сентября в рамках программы «Социально-психологическая помощь детям и одиноким престарелым беженцам» подарили детям, проживающим в общежитиях Раздана, сумки и  пакеты с канцелярскими товарами.
«1 сентября – это праздник для каждого из нас и в особенности для детей, старт учебного года, начало приобретения новых знаний и новых открытий. Желаю, чтобы совместные с Красным крестом эти подарки воодушевили детей и они с большим энтузиазмом, улыбками и высокой успеваемостью начали свой учебный год»,- отметил генеральный директор «Ростелеком Армения» Айк Фарамазян.
Программа « Социально-психологическая помощь детям и одиноким престарелым беженцам» возобновилась с февраля 2015 года. Программа направлена на социальную вовлеченность и улучшение домашних условий одиноких престарелых беженцев и детей, проживающих в общежитиях. В программу включены проживающие в общежитиях дети 7-14 лет, 120 одиноких престарелых беженцев, а деятельность осуществляется с участием и при поддержке 34 волонтеров.