17:15 | 30.08.17 | Նորություններ | 26484
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը եւ Ռոստելեկոմը սեպտեմբերի 1-ին ընդառաջ «Սոցիալ-հոգեբանական աջակցություն երեխաներին եւ միայնակ փախստական ծերերին» ծրագրի շրջանակներում Հրազդանի հանրակացարանաբնակ երեխաներին պայուսակներ եւ գրենական պիտույքներով փաթեթներ նվիրեցին։
«Սեպտեմբերի 1-ը յուրաքանչյուրիս եւ հատկապես երեխաների համար տոն է՝ ուսումնական տարվա մեկնարկ՝ նոր գիտելիքների ձեռքբերման ու նոր բացահայտումների սկիզբ։ Ցանկանում եմ, որ Կարմիր խաչի գրասենյակի հետ համատեղ այս նվերները ոգեւորեն երեխաներին եւ նրանք մեծ եռանդով, ժպիտներով ու բարձր առաջադիմությամբ սկսեն իրենց ուսումնական տարին»,- նշել է «Ռոստելեկոմի Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Սոցիալ-հոգեբանական աջակցություն երեխաներին եւ միայնակ փախստական ծերերին» ծրագիրը վերսկսվել է 2015 թվականի փետրվարից: Ծրագիրն ուղղված է հանրակացարանաբնակ միայնակ փախստական ծերերի եւ երեխաների սոցիալական ներգրավվածությանը հասարակությանը եւ տնային պայմանների բարելավմանը: Ծրագրում ընդգրկված են 7-14 տարեկան հանրակացարանաբնակ երեխաներ, 120 միայնակ փախստական ծերեր, իսկ գործունեությունն իրականացվում է 34 կամավորների մասնակցությամբ ու աջակցությամբ:

17:15 | 30.08.17 | News | 26714
Ahead of September 1, Armenian Red Cross Society and Rostelecom provided children from dormitories in Hrazdan with school bags and stationery. The presents were prepared within the frames of “Psycho-Social support to children and lonely refugee elderly” program.
“September 1 is a special day for everyone especially children. It is the start of new achievements, knowledge and discoveries. I hope these gifts from us and Armenian Red Cross Society will encourage children to start this new academic year with enthusiasm, smiles and excellent grades,” Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan said.
“Psycho-Social support to children and lonely refugee elderly” program restarted in February, 2015. It is aims at social integration and improvement of the living conditions of lonely refugee elderly and children. The program already involves 80 children (aged 7-14), 120 lonely elderly people and 34 volunteers supporting the implementation process.