14:34 | 26.09.17 | Նորություններ | 19503
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանը Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի կողմից պարգեւատրվել է որպես Ինտերնետ ծառայություններ լավագույն որակ տրամադրող պրովայդեր։
Հուլիս ամսին «Սենսեյ» մարքեթինգի ակադեմիայի կողմից Երեւանում եւ մարզերում իրականացվել են հարցումներ հեռահաղորդակցության ոլորտում տրամադրվող ծառայությունների եւ սպասարկման վերաբերյալ։
Ըստ հարցման արդյունքների՝ «Ռոստելեկոմը» գրանցել է ամենաբարձր ցուցանիշները որպես՝
-    Ինտերնետ ծառայությունների լավագույն որակ տրամադրող պրովայդեր,
-    Ինտերնետ ծառայություններ տրամադրող ամենաբարձր NPS գրանցած պրովայդեր,
-    Հեռուստատեսության ծառայություններ տրամադրող ամենաբարձր NPS գրանցած պրովայդեր։
«Լինելով առաջատար օպերատոր, մշտապես ներդրումներ իրականացնելով նորագույն տեխնոլոգիական լուծումների կիրառման ուղղությամբ՝ մենք ունենք մեկ նպատակ՝ տրամադրել բարձրակարգ ծառայություններ եւ սպասարկում մեր բոլոր բաժանորդներին։ Նմանօրինակ հարցումները օբյեկտիվորեն ցույց են տալիս շուկայում եւ դաշտում առկա իրական պատկերը, ինչը շատ գովելի է։ Մարքեթինգային հետազոտությունները ընկերություններին հնարավորություն են տալիս պատկերացնելու շուկան, մարտահրավերներն ու զարգացումները՝ միեւնույն ժամանակ հնարավորություն տալով պլանավորել հետագա ռազմավարական կառավարումը։ Հպարտ եւ ուրախ եմ մեր թիմի եւ ընկերության համար։ Կարծում եմ՝ սա մեր աշխատանքի լավագույն գնահատականն է եւ ուղենիշը»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Հարցումների արդյունքում «Ռոստելեկոմ»-ի գրանցած առաջատար դիրքը վկայում է ընկերության բաժանորդների լոյալության բարձր մակարդակի մասին եւ, որ նրանք, առանց վարանելու խորհուրդ կտան օգտվել պրովայդերի ե՛ւ ինտերնետ, ե՛ւ հեռուստատեսության ծառայություններից»,- ասված է հաղորդագրությունում:

14:34 | 26.09.17 | Новости | 19777
Компания «Ростелеком-Армения» была награждена Армянской ассоциацией маркетинга как провайдер, предоставляющий интернет-услуги наилучшего качества.
В июне маркетинговая ассоциация «Сенсей» провела в Ереване и марзах опросы об услугах в сфере телекоммуникаций и обслуживания.
Согласно опросу, компания была признана лучшей в категориях:
-    провайдер, обеспечивающий наилучшее качество интернет-услуг,
-    провайдер, предоставляющий интернет-услуги с самым высоким уровнем NPS
-    провайдер, предоставляющий услуги телевидения с самым высоким уровнем NPS
«Будучи лидирующим оператором и постоянно внедряя новейшие технологические решения, мы преследуем одну цель – предоставлять качественные услуги и обслуживание нашим абонентам. Подобные опросы объективно показывают реальную картину рынка и сферы, что весьма похвально. Маркетинговые исследования позволяют компаниям узнать рынок, его вызовы и развитие, одновременно давая возможность разработать дальнейшее стратегическое управление. Я горд и рад за нашу компанию. На мой взгляд, это лучшая оценка и ориентир нашей работы»,- отметил генеральный директор «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян.
«Лидирующая позиция «Ростелекома» по результатам опроса свидетельствует о высоком уровне лояльности абонентов компании и о том, что они без колебаний посоветуют воспользоваться услугами интернета и телевидения, которые предоставляются нашим провайдером»,- говорится в сообщении.