14:34 | 26.09.17 | Նորություններ | 19503
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանը Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի կողմից պարգեւատրվել է որպես Ինտերնետ ծառայություններ լավագույն որակ տրամադրող պրովայդեր։
Հուլիս ամսին «Սենսեյ» մարքեթինգի ակադեմիայի կողմից Երեւանում եւ մարզերում իրականացվել են հարցումներ հեռահաղորդակցության ոլորտում տրամադրվող ծառայությունների եւ սպասարկման վերաբերյալ։
Ըստ հարցման արդյունքների՝ «Ռոստելեկոմը» գրանցել է ամենաբարձր ցուցանիշները որպես՝
-    Ինտերնետ ծառայությունների լավագույն որակ տրամադրող պրովայդեր,
-    Ինտերնետ ծառայություններ տրամադրող ամենաբարձր NPS գրանցած պրովայդեր,
-    Հեռուստատեսության ծառայություններ տրամադրող ամենաբարձր NPS գրանցած պրովայդեր։
«Լինելով առաջատար օպերատոր, մշտապես ներդրումներ իրականացնելով նորագույն տեխնոլոգիական լուծումների կիրառման ուղղությամբ՝ մենք ունենք մեկ նպատակ՝ տրամադրել բարձրակարգ ծառայություններ եւ սպասարկում մեր բոլոր բաժանորդներին։ Նմանօրինակ հարցումները օբյեկտիվորեն ցույց են տալիս շուկայում եւ դաշտում առկա իրական պատկերը, ինչը շատ գովելի է։ Մարքեթինգային հետազոտությունները ընկերություններին հնարավորություն են տալիս պատկերացնելու շուկան, մարտահրավերներն ու զարգացումները՝ միեւնույն ժամանակ հնարավորություն տալով պլանավորել հետագա ռազմավարական կառավարումը։ Հպարտ եւ ուրախ եմ մեր թիմի եւ ընկերության համար։ Կարծում եմ՝ սա մեր աշխատանքի լավագույն գնահատականն է եւ ուղենիշը»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Հարցումների արդյունքում «Ռոստելեկոմ»-ի գրանցած առաջատար դիրքը վկայում է ընկերության բաժանորդների լոյալության բարձր մակարդակի մասին եւ, որ նրանք, առանց վարանելու խորհուրդ կտան օգտվել պրովայդերի ե՛ւ ինտերնետ, ե՛ւ հեռուստատեսության ծառայություններից»,- ասված է հաղորդագրությունում:

14:34 | 26.09.17 | News | 19763
Rostelecom Armenia has been awarded Best Internet Service Provider by the Armenian Marketing Association.
In July, Sensei Marketing Academy conducted a number of surveys on telecommunication sector’s services and customer care in Yerevan and marzes.
According to the results, Rostelecom gained the most points as:
- Internet provider with services of the best quality,
- Internet provider with the highest NPS,
- TV service provider with the highest NPS.
“As a leading operator, who always invests in using the latest innovative technological solutions, we have the objective of providing high-quality services and customer care to all our clients. Such surveys show the objective picture of the market and the sector, which is very commendable. Marketing research enables companies to see clearly the challenges and developments of the market, at the same time allowing them to plan ahead for management. I’m proud and happy for my team and the company. I believe this is the best assessment and guideline for our work,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
“The leading position that Rostelecom took in the results of the surveys show the high level of loyal on the customers’ party. It also proves that the customers will recommend their provider for both internet and TV services without reservation,” stated Rostelecom.