18:18 | 29.09.17 | Նորություններ | 26747
Beeline-ը եւ Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստանը հայտարարում են հեռահաղորդակցության ոլորտի «Հեքըթոն» մրցույթի մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին։
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչեւ ս.թ. հոկտեմբերի 15-ը ներկայացնել դիմում-հայտ:
Մրցույթը կանցկացվի հոկտեմբերի 20-21-ին «Թումո» կենտրոնում։ Մասնակից թիմերը 24 ժամերի ընթացքում պետք է մշակեն հեռահաղորդակցության ոլորտին վերաբերող տարբեր լուծումների փորձնական տարբերակներ:
Հաղթող թիմերը կստանան 3 000 եւ 2 000 դոլարին համարժեք գումարի չափով մրցանակներ:
«21 դարում բիզնեսը՝ հատկապես հեռահաղորդակցության ոլորտում չի կարող արդյունավետ զարգանալ առանց նորարար գաղափարների։ Իսկ նմանատիպ միջոցառումները լավ առիթ են հավաքվելու եւ առողջ մրցակցության մթնոլորտում հետաքրքիր լուծումներ գտնելու։ Հուսով եմ, որ այս  հեքըթոնի արդյունքում իրոք արժեքավոր գաղափարներ կծնվեն, որոնք հետագայում կօգնեն բոլորի կյանքը դարձնել ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

18:18 | 29.09.17 | Новости | 26741
Компания Beeline и Инновационный центр Майкрософт в Армении объявляют о начале конкурса сферы телекоммуникаций «Хакатон»
Для участия в конкурсе необходимо заполнить заявку до 15 октября текущего года.
Конкурс будет проводиться 20-21 октября в центре «Тумо». Команды-участницы за 24 часа должны разработать экспериментальные варианты различных решений в сфере телекоммуникаций.
Победившие команды получат награды в размере 3000 и 2000 долларов.
«В 21-м веке бизнес, особенно в сфере телекоммуникаций, не может эффективно развиваться без новаторских идей. А подобные мероприятия являются хорошим поводом, чтобы собраться и найти интересные решения в конкурентной атмосфере. Надеюсь, что в результате хакатона возникнут действительно ценные идеи, которые в дальнейшем сделают жизнь людей лучше»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.