18:18 | 29.09.17 | Նորություններ | 26747
Beeline-ը եւ Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստանը հայտարարում են հեռահաղորդակցության ոլորտի «Հեքըթոն» մրցույթի մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին։
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչեւ ս.թ. հոկտեմբերի 15-ը ներկայացնել դիմում-հայտ:
Մրցույթը կանցկացվի հոկտեմբերի 20-21-ին «Թումո» կենտրոնում։ Մասնակից թիմերը 24 ժամերի ընթացքում պետք է մշակեն հեռահաղորդակցության ոլորտին վերաբերող տարբեր լուծումների փորձնական տարբերակներ:
Հաղթող թիմերը կստանան 3 000 եւ 2 000 դոլարին համարժեք գումարի չափով մրցանակներ:
«21 դարում բիզնեսը՝ հատկապես հեռահաղորդակցության ոլորտում չի կարող արդյունավետ զարգանալ առանց նորարար գաղափարների։ Իսկ նմանատիպ միջոցառումները լավ առիթ են հավաքվելու եւ առողջ մրցակցության մթնոլորտում հետաքրքիր լուծումներ գտնելու։ Հուսով եմ, որ այս  հեքըթոնի արդյունքում իրոք արժեքավոր գաղափարներ կծնվեն, որոնք հետագայում կօգնեն բոլորի կյանքը դարձնել ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

18:18 | 29.09.17 | News | 26698
Beeline and Microsoft Innovation Center Armenia have announced they now admit applications for the Hackathon in telecommunication sphere.
Persons interested need to submit applications until October 15.
The competition will be held at Tumo Center for Creative Technologies on October 20-21. The participating teams will be given 24 hours to develop trial versions of solutions for the telecommunication sphere.
The winners will receive money prizes at the amount of USD 3000 and USD 2000.
“A 21st century business cannot develop productively without innovative ideas, especially in the telecommunication sphere. Such contests are a good reason to gather and find interesting solutions in the environment of healthy competition. I hope this hackathon will bring valuable ideas that will help make everyone’s life better,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.