14:11 | 03.10.17 | Նորություններ | 26731
Երեւանի Վ. Վարդեւանյանի անվան թիվ 173 հիմնական դպրոցի «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիայի սաները Beeline-ի տրամադրած Wi-Fi սարքերից պատրաստած ռոբոտները ներկայացրել են ԴիջիԹեք տեխնոլոգիական ցուցահանդեսում:
Beeline-ը տրամադրել էր այդ սարքերը Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) հետ համագործակցության շրջանակում։
«Շատ հաճելի է տեսնել այսքան տաղանդավոր երիտասարդների, ովքեր արդեն այնքան հմուտ ինժեներներ են, որ կարող են տարբեր պահեստամասերից գործող ռոբոտներ պատրաստել։ Վստահ եմ, որ նրանք մեծ հաջողությունների կհասնեն նորարար տեխնոլոգիաների ոլորտում եւ շատ ուրախ եմ, որ մեր ընկերությունը ինչ-որ ներդրում է ունեցել իրենց կրթության մեջ։ Անկասկած կրթությունը լավագույն միջոցն է մարդկանց կյանքը ավելի լավը դարձնելու համար»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ն ամռանը հայտարարել էր, որ ավելի քան 1000 հատ Wi-Fi սարքավորում է նվիրաբերում «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ցանցին:

14:11 | 03.10.17 | Новости | 26724
Ученики инженерной лаборатории «Армат» основной школы номер 173 имени В.Вардеваняна на технологической выставке ДиджиТек представили роботов, изготовленных из Wi-Fi устройств, которые предоставила компания Beeline.
Beeline предоставила эти устройства в рамках сотрудничества с Союзoм компаний информационных технологий (СКИТ).
«Очень приятно видеть так много талантливых молодых людей, которые уже являются столь умелыми инженерами, что могут из различных запчастей изготовить роботов. Уверен, что они достигнут больших успехов в сфере инновационных технологий, и очень рад, что наша компания имела свой вклад в их образование. Безусловно, образование – лучший способ сделать жизнь людей лучше»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Компания Beeline объявила летом, что подарит сети инженерных лабораторий «Армат» более 1000 Wi-Fi устройств.