14:33 | 09.11.17 | Նորություններ | 22620
Beeline-ը հայտարարել է այս տարվա կեսին մեկնարկած բջջային ցանցի լայնածավալ արդիականացման ծրագրի ավարտի մասին։
Սա ենթակառուցվածքների ամենախոշոր արդիականացումն է Հայաստանում Beeline-ի ներկայության ամբողջ ընթացքում ՝ իր ծավալով եւ ներդրումների չափով։
Ծրագրի շրջանակում ընկերությունը նորացրել է երկրի բոլոր բազային կայանների սարքավորումները, բազմապատկել է բջջային ցանցերի թողունակությունն ու ծածկույթը։
Մասնավորապես, 4G ցանցը հասանելի է դարձել 14 նոր քաղաքներում, իսկ Երեւանում ցանցի ծածկույթն ավելացել է 30 %-ով։ 4G ցանցում 60 Մբ/վրկ-ով բարձրացել է տվյալների փոխանցման արագությունը։
Beeline-ի երրորդ սերնդի ցանցը նույնպես ընդլայնվել է եւ այժմ դրա ծածկույթը հասանելի է Հայաստանի բնակչության 82%-ին։
«Մեծ սիրով հայտարարում եմ Հայաստանի ողջ տարածքում Beeline-ի բջջային ցանցի արդիականացման ծրագրի հաջող ավարտի մասին։ Մեր առջեւ դրված էր հավակնոտ նպատակ, որը վերաբերում էր մի ամբողջ երկրի եւ հարյուր հազարավոր մեր բաժանորդների։ Նրանցից յուրաքանչյուրի համար մեր ծառայություններն այժմ դարձել են ավելի ժամանակակից, արագ ու որակյալ, եւ մենք շարունակելու ենք աշխատել, որպեսզի դրանք լինեն ավելի պարզ եւ հարմար», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի գխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

14:33 | 09.11.17 | News | 21396
Beeline announced the completion of its large-scale mobile network modernization project, launched earlier in 2017.
By the volume of investments, this is the major infrastructure modernization, implemented by Beeline over the whole period of its presence in Armenia.
Within the frames of the project, the company modernized the equipment at all base stations across the country, as well as significantly increased the capacity and coverage of the mobile network.
In particular, 4G network is now accessible in 14 more cities of Armenia, while Yerevan increased its coverage by 30%. The speed of data transfer accelerated to 60MB/s.
The 3G network of Beeline has also been expanded, and now it is accessible to more than 82% of Armenian population.
“I am happy to announce the completion of mobile network modernization throughout Armenia. We have set an ambitious goal, intending to reach out to the country and thousands of our subscribers. Every one of them can now access modern, quality and faster services, and we will continue working for making our services simpler and more convenient,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.
“I would like to especially thank all Beeline employees, who participated in the modernization project. Your professionalism allowed us to completely modernize the equipment across the country without interrupting the connection so that subscribers could use Beeline services any time they wished,” Beeline engineering expert Maksim Levin said.