14:33 | 09.11.17 | Նորություններ | 22620
Beeline-ը հայտարարել է այս տարվա կեսին մեկնարկած բջջային ցանցի լայնածավալ արդիականացման ծրագրի ավարտի մասին։
Սա ենթակառուցվածքների ամենախոշոր արդիականացումն է Հայաստանում Beeline-ի ներկայության ամբողջ ընթացքում ՝ իր ծավալով եւ ներդրումների չափով։
Ծրագրի շրջանակում ընկերությունը նորացրել է երկրի բոլոր բազային կայանների սարքավորումները, բազմապատկել է բջջային ցանցերի թողունակությունն ու ծածկույթը։
Մասնավորապես, 4G ցանցը հասանելի է դարձել 14 նոր քաղաքներում, իսկ Երեւանում ցանցի ծածկույթն ավելացել է 30 %-ով։ 4G ցանցում 60 Մբ/վրկ-ով բարձրացել է տվյալների փոխանցման արագությունը։
Beeline-ի երրորդ սերնդի ցանցը նույնպես ընդլայնվել է եւ այժմ դրա ծածկույթը հասանելի է Հայաստանի բնակչության 82%-ին։
«Մեծ սիրով հայտարարում եմ Հայաստանի ողջ տարածքում Beeline-ի բջջային ցանցի արդիականացման ծրագրի հաջող ավարտի մասին։ Մեր առջեւ դրված էր հավակնոտ նպատակ, որը վերաբերում էր մի ամբողջ երկրի եւ հարյուր հազարավոր մեր բաժանորդների։ Նրանցից յուրաքանչյուրի համար մեր ծառայություններն այժմ դարձել են ավելի ժամանակակից, արագ ու որակյալ, եւ մենք շարունակելու ենք աշխատել, որպեսզի դրանք լինեն ավելի պարզ եւ հարմար», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի գխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

14:33 | 09.11.17 | Новости | 22676
Beeline объявил о завершении широкомасштабного проекта модернизации мобильной сети, о старте которого компания сообщила в середине текущего года.
По своим масштабам и объему инвестиций это обновление инфраструктуры стало самым крупным за все время присутствия бренда Beeline в Армении.
В рамках проекта компания обновила оборудование на всех базовых станциях в стране, многократно увеличила емкость и покрытие мобильных сетей.
В частности, сеть 4G стала доступна в 14 новых городах, а в Ереване ее покрытие увеличилось на 30%. Возросла до 60 Мб/с скорость передачи данных в сети 4G.
Сеть третьего поколения Beeline тоже была расширена, и теперь ее зона покрытия охватывает более 82% населения Армении.
«С огромным удовольствием объявляю об успешном завершении проекта модернизации мобильной сети Beeline по всей Армении. Перед нами стояла амбициозная задача, масштабы которой – целая страна и сотни тысяч наших клиентов. Для каждого из них наши услуги теперь стали еще современнее, быстрее, качественнее, и мы продолжим работать, чтобы сделать их еще проще и удобнее», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Хочу отдельно поблагодарить всех сотрудников Beeline, принявших участие в проекте модернизации. Ваш профессионализм позволил полностью обновить оборудование по всей стране и сделать это так, чтобы связь в процессе не прерывалась и абоненты в любой момент могли продолжать пользоваться нашими услугами», - сказал директор технического блока Beeline в Армении Максим Левин.