12:36 | 14.11.17 | Նորություններ | 21628
Ucom ընկերությունը բարձրացրել է ֆիքսված ցանցում ինտերնետի արագությունը նոր եւ ներկայիս բաժանորդների համար:
Մասնավորապես՝ 3Play Select փաթեթի բաժանորդները կօգտվեն ինտերնետից 60 Մբ/վրկ արագությամբ 1 տարով բաժանորդագրվելու դեպքում եւ 30 Մբ/վրկ արագությամբ՝ առանց բաժանորդագրման պարտավորության: 3Play Classic փաթեթի բաժանորդները կվայելեն ֆիքսված ինտերնետի 80 Մբ/վրկ արագությունը 1 տարով բաժանորդագրվելու պարագայում եւ 40 Մբ/վրկ՝ առանց դրա: Իսկ 3Play Rock փաթեթի բաժանորդները կօգտվեն ֆիքսված ինտերնետից 90 Մբ/վրկ արագությամբ, եթե բաժանորդագրվեն փաթեթին 1 տարի ժամկետով, եւ կունենան 45 Մբ/վրկ արագություն առանց բաժանորդագրվելու նախապայմանի:
Արագության ավելացումը վերաբերում է նաեւ 3Play Classic մարզային առաջարկի բաժանորդներին, ովքեր կվայելեն ֆիքսված ինտերնետի 40 Մբ/վրկ արագությունը 1 տարով բաժանորդագրվելու դեպքում:
Ucom-ը բարձրացրել է նաեւ U!Net լայնաշերտ ինտերնետից օգտվող բաժանորդների արագությունները: Այսուհետ U!Net Lite 6000-դրամանոց սակագնային պլանի բաժանորդները կվայելեն ֆիքսված ինտերնետի 16 Մբ/վրկ արագությունը 1 տարով բաժանորդագրվելու դեպքում եւ 8 Մբ/վրկ արագությունն՝ առանց բաժանորդագրության պարտավորության: Իսկ U!Net Starter 8000-դրամանոց սակագնային պլանի բաժանորդների ինտերնետի արագությունը կկազմի 60 Մբ/վրկ 1 տարվա բաժանորդագրության պարագայում եւ 30 Մբ/վրկ՝ առանց դրա:
«Ժամանակակից աշխարհում ինտերնետի սպառման աճին զուգընթաց՝ Ucom-ը գիտակցում է իր բաժանորդների օրեցօր աճող պահանջարկը եւ ջանում է արդարացնել սպասելիքները: Վստահ եմ, որ մեր ընկերության ֆիքսված ծառայություններից օգտվող բաժանորդները կգնահատեն ինտերնետի արագության բարձրացումը եւ առցանց գործողություններ իրականացնելիս ավելի սահուն փորձառություն կունենան»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Ի դեպ, բոլոր նրանք, ովքեր փնտրում են գին-որակ կատարյալ համադրություն, այսօրվանից կկարողանան բաժանորդագրվել նոր՝ U!Net Optimum 7000-դրամանոց սակագնային պլանին եւ վայելել ֆիքսված ինտերնետի 36 Մբ/վրկ արագությունը 1 տարվա բաժանորդագրությամբ եւ 18 Մբ/վրկ արագությունը, եթե չեն ցանկանում ունենալ բաժանորդագրման պարտավորություն»,- ասված է հաղորդագրությունում:

12:36 | 14.11.17 | News | 21604
In particular, the subscribers of 3Play Select offer will benefit from internet at the speed of 60 Mb/sec upon 1-year subscription and at the speed of 30 Mb/sec without any commitment. 3Play Classic offer subscribers will enjoy the fixed internet speed of 80 Mb/sec in case of 1-year subscription and 40 Mb/sec without that. Moreover, the subscribers of 3Play Rock package will use the fixed internet at the speed of 90 Mb/sec, in case they subscribe to the offer for a period of 1 year, while those without any commitment precondition shall benefit from the speed of 45 Mb/sec.
The speed increase also applies to 3Play Classic Regional offer subscribers, who will enjoy the fixed internet speed of 40 Mb/sec upon 1-year subscription.
Moreover, Ucom has also increased the speed U!Net broadband internet tariff plan users. From now on the subscribers of U!Net Lite 6000 AMD tariff plan will enjoy the speed of 16 Mb/sec for fixed internet in case of 1-year subscription, and the speed of 8 Mb/sec without any commitment. And the internet speed of the subscribers of U!Net Starter 8000 AMD tariff plan will make 60 Mb/sec upon 1-year subscription and 30 Mb/sec without that.
“Alongside with the increasing consumption of internet in the modern world, Ucom comprehends the ever-growing demand of its customers and does its best to meet their expectations. Im sure that our fixed internet subscribers will appreciate the increase in internet speed and will enjoy smoother experience while surfing the web”, said Hayk Yesayan, Director General at Ucom.
“By the way, all those looking for a perfect combination of price and quality will be able to subscribe to a new U!Net Optimum 7000 AMD tariff plan and enjoy the speed of 36 Mb/sec for fixed internet upon 1-year subscription and 18 Mb/sec, in case they avoid having any commitment,” the press release reads.