16:28 | 15.11.17 | Նորություններ | 22146
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոն»-ի ղեկավարներն այցելել են Շիրակի մարզի Սարալանջ գյուղ, որտեղ նրանց աջակցությամբ կառուցվել է երկու տուն:
«Իրականացված բոլոր ծրագրերի արդյունքը հարկավոր է գնահատել երկու՝ տեսանելի հաջողության եւ մարդու հոգում կատարված փոփոխության տեսանկյունից: Այս մարդիկ, տարիների սպասումից հետո ձեռք են բերում բնակարան, ինչի կարեւորությունը քննարկման ենթակա չէ: Առավել կարեւոր ձեռքբերում է սեփական ուժերին հավատալու եւ ոտքերի վրա ամուր կանգնելու զգացողությունը: Տուն կառուցելու համար միայն ֆիզիկական ուժը բավարար չէ. անհրաժեշտ է նաեւ խնդիրները հաղթահարելու կամք եւ վճռականություն: Գործընկեր կառույցի հետ, տարիներ շարունակ ձգտում ենք մեր հայրենակիցներին փոխանցել այդ կամքն ու լավատեսությունը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2017թ. կատարել է 31 մլն դրամի, իսկ ընդհանուր առմամբ՝ մոտ 370 մլն դրամի ներդրում:

16:28 | 15.11.17 | Новости | 22125
Руководители ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» посетили село Сараландж Арагацотнского марза, где при их поддержке построены два дома.
«Результат всех осуществленных программ необходимо оценивать с точки зрения видимого успеха и изменений в человеческой душе. Эти люди после долгих лет ожидания приобрели квартиру, и важность этого события не подлежит обсуждению. Наиболее важным достижением программы является вера в свои силы и способность твердо стоять на ногах. Физической силы для строительства дома недостаточно: необходимы также воля и решимость для преодоления проблем. На протяжении долгих лет вместе с компанией-партнером мы стремимся передать нашим гражданам эту волю и оптимизм»,- отметил генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Компания ВиваСелл-МТС за 2017 год инвестировала 31 млн драмов на осуществление программы домостроительства, а в общей сложности – 370 млн драмов.