14:43 | 21.11.17 | Նորություններ | 21891
«ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի բարձրաստիճան ղեկավարները հավաքվել են Երեւանում՝ մասնակցելու գլոբալ կորպորատիվ համաժողովին։
Հանդիպման նպատակն է գնահատել կատարված աշխատանքի արդյունքները, քննարկել եւ հաստատել խմբի զարգացման ընդհանուր ռազմավարությունը։
Մասնավորապես, քննարկվելու է գլոբալ եւ տարածաշրջանային թվային պրոդուկտների ներդրումը։ Հայաստանն ընտրվել է որպես այս հանդիպման անցկացման վայր, քանի որ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն խմբի արագ զարգացող ընկերություններից է եւ արդեն մեծ փորձ ունի թվային պրոդուկտների եւ ֆիքսված ենթակառուցվածքների ոլորտներում։
«Ես ուրախ եմ կրկին այցելել Հայաստան։ Այն ռազմավարական նշանակության շուկա է «ՎԵՈՆ»-ի համար Եվրասիայում։ Հայաստանում Beeline-ը «ՎԵՈՆ» խմբի մասն է 2006թ.-ից ի վեր, եւ այդ ընթացքում մենք այստեղ շատ ձեռքբերումներ ունենք։ Beeline-ն առաջինը Հայաստանում եւ երրորդն աշխարհում 2016 թվականին գործարկեց ֆիքսված LTE-450 (Long-Term Evolution) ցանցը: Իհարկե, մեր ներդրումները շարունակվելու են, ինչպես եւ տրանսֆորմացիայի եւ թվայնացման գործընթացները, որպեսզի «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն դառնա ժամանակակից տեխնոլոգիական կազմակերպություն։ Ամեն դեպքում, մեր վերջնական նպատակը հաճախորդներին նորարարական թվային ծառայություններ տրամադրելն է»,- նշել է «ՎԵՈՆ» խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շառլիեն։
«ՎԵՈՆ»-ը Եվրասիայում միակ իրապես միջազգային օպերատորն է: Մենք հետեւողական ներդրումներ ենք կատարում այս տարածաշրջանում լավագույն թվային հաղորդակցության ծառայություններ մատուցելու համար: Հայաստանը Եվրասիական շուկայում յուրահատուկ տեղ է զբաղեցնում, որովհետեւ այն միակ շուկան է «ՎԵՈՆ»-ի համար, որտեղ մենք խոշոր ֆիքսված կապի օպերատոր ենք: Այստեղ մենք մատուցում ենք համալիր հեռահաղորդակցության ծառայություններ, ինչը շահեկան է մեր բաժանորդների համար», - նշել է Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխաիլ Գերչուկը։
«Հեռահաղորդակցության ոլորտը չափազանց դինամիկ է, եւ հաճախորդների պահանջներն արագ փոփոխվում են: «ՎԵՈՆ»-ը Հայաստանում ստանձնել է այս փոփոխվող պահանջները բավարարելու պարտավորությունը: Հայաստանում Beeline–ի նպատակն է մեր բաժանորդներին տրամադրել լավագույն տեխնիկական հնարավորությունները, պարզ եւ հարմար ծառայությունները՝ օգտագործելով բոլոր հնարավոր թվային միջոցները։ Մենք մտադիր ենք շարունակ աշխատել ի շահ մեր բաժանորդների եւ ողջ հասարակության»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Համաժողովում մասնակցելու համար Հայաստան են այցելել «ՎԵՈՆ» խմբի ավելի քան 180 գլոբալ եւ տարածաշրջանային ղեկավարներ։

14:43 | 21.11.17 | Новости | 21834
Высокопоставленные руководители группы компаний «ВЕОН» собрались в Ереване, чтобы принять участие в глобальном корпоративном форуме.
Целью встречи является оценка результатов проделанной работы, обсуждение и утверждение стратегии общего развития группы.
В частности, будет обсуждаться внедрение глобальных и региональных цифровых продуктов. Армения была выбрана в качестве места проведения встречи, поскольку «ВЕОН Армения» является одной из быстро развивающихся компаний группы и уже имеет большой опыт в сфере цифровых продуктов и фиксированных инфраструктур.
«Я рад снова находиться в Армении. Страна является рынком стратегического значения для «ВЕОН» в Евразии. Beeline в Армении является частью группы «ВЕОН» с 2006 года, и за это время у нас было много достижений здесь. Компания Beeline первой в Армении и третьей в мире в 2016 году запустила фиксированную сеть LTE-450 (Long-Term Evolution). Конечно, наши инвестиции, также как и процессы трансформации и цифровизации продолжатся для того, чтобы «ВЕОН Армения» стала современной технологической компанией. В любом случае, конечной целью является предоставление клиентам инновационных цифровых услуг»,- отметил генеральный исполнительный директор группы «ВЕОН» Жан Ив Шарлье.
««ВЕОН» является единственным в Евразии действительно международным оператором. Мы совершаем последовательные инвестиции в этом регионе для предоставления лучших услуг цифровой коммуникации. Армения занимает особое место на евразийском рынке, поскольку это единственный рынок для «ВЕОН», где у нас есть крупный оператор фиксированной связи. Здесь мы предлагаем услуги комплексной телекоммуникации, что выгодно для наших абонентов», - отметил генеральный исполнительный директор единицы «Евразия» Михаил Герчук.
«Сфера телекоммуникаций очень динамична, и требования клиентов быстро меняются. «ВЕОН» в Армении взял на себя обязательство удовлетворить эти  меняющиеся требования. Целью Beeline в Армении является предоставление лучших технических возможностей, простых и удобных услуг, используя все возможные цифровые средства. Мы намерены продолжать работу во благо наших абонентов и всего общества»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Для участие в форуме в Армению прибыли более 180 глобальных и региональных руководителя группы «ВЕОН».