14:43 | 21.11.17 | Նորություններ | 21891
«ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի բարձրաստիճան ղեկավարները հավաքվել են Երեւանում՝ մասնակցելու գլոբալ կորպորատիվ համաժողովին։
Հանդիպման նպատակն է գնահատել կատարված աշխատանքի արդյունքները, քննարկել եւ հաստատել խմբի զարգացման ընդհանուր ռազմավարությունը։
Մասնավորապես, քննարկվելու է գլոբալ եւ տարածաշրջանային թվային պրոդուկտների ներդրումը։ Հայաստանն ընտրվել է որպես այս հանդիպման անցկացման վայր, քանի որ «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն խմբի արագ զարգացող ընկերություններից է եւ արդեն մեծ փորձ ունի թվային պրոդուկտների եւ ֆիքսված ենթակառուցվածքների ոլորտներում։
«Ես ուրախ եմ կրկին այցելել Հայաստան։ Այն ռազմավարական նշանակության շուկա է «ՎԵՈՆ»-ի համար Եվրասիայում։ Հայաստանում Beeline-ը «ՎԵՈՆ» խմբի մասն է 2006թ.-ից ի վեր, եւ այդ ընթացքում մենք այստեղ շատ ձեռքբերումներ ունենք։ Beeline-ն առաջինը Հայաստանում եւ երրորդն աշխարհում 2016 թվականին գործարկեց ֆիքսված LTE-450 (Long-Term Evolution) ցանցը: Իհարկե, մեր ներդրումները շարունակվելու են, ինչպես եւ տրանսֆորմացիայի եւ թվայնացման գործընթացները, որպեսզի «ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն դառնա ժամանակակից տեխնոլոգիական կազմակերպություն։ Ամեն դեպքում, մեր վերջնական նպատակը հաճախորդներին նորարարական թվային ծառայություններ տրամադրելն է»,- նշել է «ՎԵՈՆ» խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շառլիեն։
«ՎԵՈՆ»-ը Եվրասիայում միակ իրապես միջազգային օպերատորն է: Մենք հետեւողական ներդրումներ ենք կատարում այս տարածաշրջանում լավագույն թվային հաղորդակցության ծառայություններ մատուցելու համար: Հայաստանը Եվրասիական շուկայում յուրահատուկ տեղ է զբաղեցնում, որովհետեւ այն միակ շուկան է «ՎԵՈՆ»-ի համար, որտեղ մենք խոշոր ֆիքսված կապի օպերատոր ենք: Այստեղ մենք մատուցում ենք համալիր հեռահաղորդակցության ծառայություններ, ինչը շահեկան է մեր բաժանորդների համար», - նշել է Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխաիլ Գերչուկը։
«Հեռահաղորդակցության ոլորտը չափազանց դինամիկ է, եւ հաճախորդների պահանջներն արագ փոփոխվում են: «ՎԵՈՆ»-ը Հայաստանում ստանձնել է այս փոփոխվող պահանջները բավարարելու պարտավորությունը: Հայաստանում Beeline–ի նպատակն է մեր բաժանորդներին տրամադրել լավագույն տեխնիկական հնարավորությունները, պարզ եւ հարմար ծառայությունները՝ օգտագործելով բոլոր հնարավոր թվային միջոցները։ Մենք մտադիր ենք շարունակ աշխատել ի շահ մեր բաժանորդների եւ ողջ հասարակության»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Համաժողովում մասնակցելու համար Հայաստան են այցելել «ՎԵՈՆ» խմբի ավելի քան 180 գլոբալ եւ տարածաշրջանային ղեկավարներ։

14:43 | 21.11.17 | News | 21860
The goal of the meeting is to evaluate the previous work results, discuss and approve the group development main strategy. In particular, the global and regional digital products introduction to be discussed during the meetings. Armenia was chosen as a destination as it is a rapidly developing part of the group which has advanced practice in digital products and fixed infrastructures.
Jean-Yves Charlier, Chief Executive Officer of VEON, said: “I am delighted to be in Armenia. It is a strategic market for VEON in the Eurasia region. Beeline Armenia has been a part of the Group since 2006, and we had accomplished a lot since then. Beeline was first in Armenia and the third in the world to launch the fixed network with LTE-450 (Long-Term Evolution) standard in 2016. And of course the investments will continue here as well as the transformation and digitalization processes to make Beeline Armenia a modern technological organization. In any case our final goal is to bring new and innovative digital services to our customers in Armenia.”
Mikhail Gerchuk, Chief Executive Officer of Eurasia, noted: “VEON is the only truly international operator in Eurasia. We consistently invest in providing best-in-class digital communications services in the region. Armenia is a unique market in Eurasia, because it is the only market for VEON where we are an incumbent fixed operator. Here in Armenia we provide a full set of integrated communications services and our clients can benefit from this.”
Andrey Pyatakhin, Beeline Armenia CEO, added: “The telecommunications industry is extremely dynamic and customer requirements are changing rapidly. In Armenia, VEON is committed to meeting these changing needs. Beeline Armenia aims to provide the best technology, simple and convenient services to our customers using all the available digital means. We are determined to continue creating new benefits for our subscribers and the society in general.”
More than 180 VEON Ltd. global and regional leaders arrived in Armenia to participate in the leadership meeting.