16:06 | 11.12.17 | Նորություններ | 21830
Beeline-ն առաջինը Հայաստանում անցնում է էլեկտրոնային (թվային) ստորագրության օգտագործմանը եւ էլեկտրոնային փաստաթղթաշրջանառությանը։
Ընկերությունում նշել են, որ դեկտեմբերի 11-ից բոլոր պայմանագրերը, համաձայնագրերը, հաշիվներն ու ակտերն ընկերության լիազորված ներկայացուցիչների կողմից վավերացվելու են էլեկտրոնային ստորագրությամբ։
«ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն, լինելով ՎԵՈՆ ընկերությունների խմբի մի մաս, որդեգրել է տրանսֆորմացիայի քաղաքականություն եւ ավանդական հեռահաղորդակցության ընկերությունից դառնում է ժամանակակից տեխնոլոգիական եւ թվային ընկերություն։ Այդ կապակցությամբ ընկերության գործառնություններն, այդ թվում եւ փաստաթղթաշրջանառությունն, օպտիմալացվում են եւ բերվում են միջազգային չափանիշների։ Այս ամենն արվում է ընկերության ներսում փաստաթղթերի ստորագրման եւ վավերացման գործընթացներն արագացնելու նպատակով, որպեսզի մեր գործընկերների համար մեզ հետ համագործակցությունը դառնա էլ ավելի պարզ եւ հարմար»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Թվային ստորագրություն օգտագործելու իրավունքը հայկական ընկերությունները ստացել են «Էլեկտրոնային փաստաթղթի եւ էլեկտրոնային թվային ստորագրության մասին» ՀՀօրենքով։

16:06 | 11.12.17 | Новости | 21816
Beeline первым в Армении полностью переходит на использование электронной (цифровой) подписи и электронный документооборот.
С 11 декабря 2017 года все договора, соглашения, счета и акты уполномоченными лицами компании будут заверяться с помощью электронной подписи.
«ВЕОН Армения», являясь частью группы компаний ВЕОН, следует политике трансформации из традиционной телекоммуникационной – в современную высокотехнологическую и цифровую компанию. В связи с этим операционная деятельность компании, в том числе и документооборот, оптимизируется, чтобы соответствовать международным стандартам. Все это делается для ускорения процесса подписания и заверения документов внутри компании, чтобы нашим партнерам было еще проще и удобнее работать с нами», - сказал Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что право использования цифровой подписи предоставлено армянским компаниям в соответствии с законом Республики Армения об «Электронном документе и электронной цифровой подписи».