16:06 | 11.12.17 | Նորություններ | 21830
Beeline-ն առաջինը Հայաստանում անցնում է էլեկտրոնային (թվային) ստորագրության օգտագործմանը եւ էլեկտրոնային փաստաթղթաշրջանառությանը։
Ընկերությունում նշել են, որ դեկտեմբերի 11-ից բոլոր պայմանագրերը, համաձայնագրերը, հաշիվներն ու ակտերն ընկերության լիազորված ներկայացուցիչների կողմից վավերացվելու են էլեկտրոնային ստորագրությամբ։
«ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն, լինելով ՎԵՈՆ ընկերությունների խմբի մի մաս, որդեգրել է տրանսֆորմացիայի քաղաքականություն եւ ավանդական հեռահաղորդակցության ընկերությունից դառնում է ժամանակակից տեխնոլոգիական եւ թվային ընկերություն։ Այդ կապակցությամբ ընկերության գործառնություններն, այդ թվում եւ փաստաթղթաշրջանառությունն, օպտիմալացվում են եւ բերվում են միջազգային չափանիշների։ Այս ամենն արվում է ընկերության ներսում փաստաթղթերի ստորագրման եւ վավերացման գործընթացներն արագացնելու նպատակով, որպեսզի մեր գործընկերների համար մեզ հետ համագործակցությունը դառնա էլ ավելի պարզ եւ հարմար»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Թվային ստորագրություն օգտագործելու իրավունքը հայկական ընկերությունները ստացել են «Էլեկտրոնային փաստաթղթի եւ էլեկտրոնային թվային ստորագրության մասին» ՀՀօրենքով։

16:06 | 11.12.17 | News | 21843
Beeline is the first operator in Armenia to start using electronic (digital) signature and documentation.
The company noted that from December 11 Beeline representatives will ratify all the contracts, agreements, bills and acts with the use of electronic signature.
“Being a part of VEON Group, VEON Armenia has also adopted the strategy of digital transformation and is on its way to transform from traditional telecommunications company into modern technological and digital company. The company optimized all the interactions including documentation, bringing the mentioned processes in accordance with the international standards. The company has decided to facilitate the signing and ratification of the documents to make sure that our cooperation with the partners becomes simpler and more convenient,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.
The Armenian companies are now allowed to use digital signatures by Armenia’s “Law on Electronic Document and Electronic Signature Armenia”.