14:27 | 20.12.17 | Նորություններ | 24164
Բնակարանաշինության ծրագրով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» գործակցության արդյունքում ընթացիկ տարում ավարտին է հասցվել յոթ ընտանիքի կիսակառույց տան շինարարություն: Եվս ութ ընտանիք վերանորոգել, կահավորել կամ ջեռուցման համակարգ է տեղադրել Ռալֆ Յիրիկյանի անձնական ֆինանսավորմամբ:
Արագածոտնի մարզի Կաթնաղբյուր գյուղի կիսակառույցներից մեկն ընթացիկ տարվա գարնանն ընդգրկվել էր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող՝ բնակարանաշինության 2017 թվականի ծրագրում:
«Այս ընտանիքը 2017 թվականին իրագործված բնակարանաշինության ծրագրի առաջին շահառուներից է: Հիշում եմ, տանտերերի անակնկալի գալը՝ ծրագրում ընդգրկվելու մասին լուրը լսելով, հիշում եմ նաեւ վաղվա հանդեպ լավատեսությունը նրանց աչքերում՝ շինարարություն իրականացնելու ընթացքում: Այսօր այս ընտանիքի երազանքն իրականություն է: Ուզում եմ հավատալ, որ այս քարե պատերի պես ամուր է նաեւ այս ընտանիքի կամքը: Սեփական երկրում ապրելու, ստեղծածը պահպանելու եւ առաջ գնալու միտքը պետք է կուռ լինի տան հիմքերի պես»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

14:27 | 20.12.17 | Новости | 24169
В рамках программы домостроительства, которая реализуется при сотрудничестве ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер», завершилось строительство недостроенных домов 7 семей. Еще восемь семей отремонтировали, обустроили и установили систему отопления за счет личных пожертвований Ральфа Йирикяна.
Весной текущего года один из недостроенных домов в селе Катнахпюр Арагацотнского марза был включен в программу домостроительства 2017 года.
«Эта семья стала первым бенефициаром программы домостроительства 2017 года. Помню, как хозяева удивились, узнав новость о том, что их дом включен в нашу программу. Помню также оптимизм, которым были наполнены их глаза во время строительства. Сегодня мечта этой семьи сбылась. Хочется верить, что воля этой семьи будет столь же прочной, как эти каменные стены. Мысли о проживании в собственной стране, сохранении имеющегося и продвижении вперед должны быть столь же непоколебимыми, как фундамент этого дома»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.