10:44 | 26.12.17 | Նորություններ | 28906
Ընկերությունում նշել են, որ մեկ տարվա ընթացքում կատարված աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր է եղել զգալիորեն կրճատել ընկերության գործառնական ծախսերը:
Մեծ ուշադրություն է դարձվել աշխատակիցների աշխատանքային պայմաններին եւ մասնագիտական վերապատրաստմանը։ Այս տարվա ընթացքում բացվել է առաջին Open Space գրասենյակը, ուր տեղափոխվել է աշխատակիցների որոշ մասը՝ գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի հետ միասին։ Ընկերությունում ներդրվել են Agile եւ Lean աշխատանքի կազմակերպման մեթոդները, արտասահմանից հրավիրված մասնագետների կողմից անցկացվել են վերապատրաստման դասընթացներ։
«Այս տարի մենք մեծ հաջողությունների հասանք տրանսֆորմացիոն գործընթացում՝ մոտենալով ժամանակակից ՏՏ ընկերություն դառնալու մեր նպատակին։ Հայաստանում առաջինը մենք անցանք էլեկտրոնային փաստաթղթաշրջանառությանը՝ մեր գործարքները հնարավորինս արագ եւ առցանց իրականացնելու համար։ Մեր մյուս մեծ ձեռքբերումը դարձավ ընկերության վերանվանումը։ Այժմ, լինելով ՎԵՈՆ խմբի մի մաս, մենք կրում ենք «ՎԵՈՆ Արմենիա» անունը, ինչը մեզ համար խորհրդանշում է նոր սկիզբ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Գլոբալ տրանսֆորմացիայի շրջանակում ՎԵՈՆ խմբի 12 երկրների ընկերություններն իրականացնում են թվայնացմանն ուղղված համատեղ նախագծեր եւ յուրաքանչյուր երկրում գործում է մեկ փորձագիտական կենտրոն։

10:44 | 26.12.17 | Новости | 28871
В компании отметили, что благодаря проделанной работе удалось существенно сократить операционные расходы компании.
Больше внимание было уделено рабочим условиям и профессиональной квалификации сотрудников. В этом году открылся первый офис Open Space, в который перешла часть сотрудников вместе с генеральным директором Андреем Пятахиным. В компании были внедрены методы организации работы Agile и Lean, приглашенные из-за рубежа специалисты провели курсы повышения квалификации.
«В этом году мы достигли больших успехов в процессе трансформации и приблизились к своей цели – стать современной IT-компанией. Мы первыми в Армении перешли к электронному документообороту, чтобы максимально быстро и в режиме онлайн осуществлять свои сделки. Нашим следующим достижением стало переименование компании. Будучи частью группы ВЕОН, сейчас мы носим имя «ВЕОН Армения», что символизирует для нас новое начало»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В рамках глобальной трансформации компании группы ВЕОН в 12 странах осушествляют совместные проекты, направленные на цифровизацию, и в каждой стране действует свой экспертный центр.