17:12 | 23.01.18 | Նորություններ | 25871
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում այսօր հանդիպել է «ՎԵՈՆ» ( VEON) ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շառլիեի հետ եւ արտաքին կապերի ղեկավար Մարկ Մաքգանի հետ:
Կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ Հայաստանը գնահատում է «ՎԵՈՆ»-ի հետ հաստատված համագործակցությունը՝ հույս հայտնելով, որ ընկերությունը կընդլայնի իր գործունեությունը Հայաստանում եւ կավելացնի ներդրումների ծավալը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող Թվային օրակարգին՝ ընդգծելով դրա կարեւորությունը երկրի տնտեսության զարգացման համար:
ՎԵՈՆ-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ բավարարված են 2017թ. արդյունքներով, եւ իրենց ծրագրերը Հայաստանում շարունակական են լինելու:
«Մենք լավատեսությամբ ենք նայում Հայաստանին ու տարածաշրջանին, եւ կարծում ենք, որ այն ավելի գրավիչ է դառնում օտաերկրյա ներդրողների համար»,- նշել է Ժան Իվ Շառլիեն՝ տեղեկացնելով, որ մոտ ժամանակներս կրկին կայցելի Հայաստան:

17:12 | 23.01.18 | Новости | 25883
В рамках Всемирного экономического форума в Давосе премьер-министр Армении Карен Карапетян встретился сегодня с главным исполнительным директором группы компаний «ВЕОН» (VEON) Жаном Ивом Шарлье и руководителем отдела по внешним связям Марком Макганом.
Согласно сообщению правительства, Карен Карапетян отметил, что Армения ценит сотрудничество с «ВЕОН», выразив надежду, что компания расширит свою деятельность и увеличит объем инвестиций.
Собеседники обсудили также реализуемую правительством Армении цифровую повестку, подчеркнув ее важность для развития экономики страны.
Представители ВЕОН в свою очередь отметили, что довольны результатами 2017 года, и их программы будут носить продолжительный характер в Армении.
«Мы оптимистично смотрим на Армению и на регион, который, на наш взгляд, становится более привлекательным для иностранных инвесторов»,- отметил Жан Ив Шарлье, сообщив, что в ближайшее время снова посетит Армению.