15:18 | 16.03.18 | Նորություններ | 23661
Beeline-ն իր պաշտոնական կայքում գործարկել է բջջային ցանցում եւ համացանցում օգտատերերի անվտանգությանը նվիրված էջը։
Մասնավորապես, էջում նշված են Հայաստանում առավել տարածված ցանցային դրամաշորթության տեսակները եւ հանցագործների գործողություններից պաշտպանվելու միջոցները։
Էջը կազմված է երեք բաժիններից, որոնք վերաբերում են անվտանգությանը՝ բջջային ցանցում, համացանցում, ինչպես նաեւ երեխաների անվտանգությանը։
«Լինելով պատասխանատու օպերատոր՝ Beeline-ը մտահոգված է իր հաճախորդների անվտանգությամբ եւ ձգտում է զգուշացնել նրանց հնարավոր վտանգների մասին։ Մենք նաեւ մեծ նշանակություն ենք տալիս կիբեռանվտանգությանը եւ ամեն միջոց ձեռնարկում ենք անձնական տվյալների պաշտպանության համար։ Սակայն կան վտանգներ, որոնցից բաժանորդները կարող են պաշտպանվել միայն ինքնուրույն, եւ մենք կարեւոր ենք համարում պատրաստել նրանց, բացատրել, թե ինչպես պետք է վարվել այս կամ այն իրավիճակում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

Beeline запустил на своем официальном сайте страницу, посвященную безопасности пользователей мобильной связи и сети интернет.
В частности, на странице указываются наиболее распространенные в Армении случаи сетевого мошенничества и способы защиты от действий злоумышленников.
Страница состоит из трех разделов, которые касаются безопасности в мобильной сети, в сети интернет, а также безопасности детей.
«Beeline как ответственный оператор беспокоится о безопасности своих клиентов и старается предостеречь их от возможных угроз. Также мы уделяем большое внимание кибербезопасности и принимаем всяческие меры по защите конфиденциальности данных. Однако существуют угрозы, от которых абоненты могут защититься только самостоятельно, и мы считаем важным подготовить их, объяснить, как следует себя вести в той или иной ситуации», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.