16:55 | 22.03.18 | Նորություններ | 27796
«Ռոստեխ» պետական կորպորոցիայի «ՌՏ-բիզնեսի զարգացում» դուստր ընկերությունը եւ Ռուբեն Վարդանյանի New Dimension Fund Variable Capital Investment հիմնադրամը մասնաբաժին են գնել NtechLab ընկերությունում, որը զբաղվում է դեմքերի ճանաչման տեխնոլոգիայի մշակմամբ:
Այս մասին «Վեդոմոստի»-ին հայտնել են ընկերության ներկայացուցիչները:
«ՌՏ-բիզնեսի զարգացում» ընկերությունը ձեռք է բերել NtechLab-ի բաժնետոմսերի 12,5%-ը, իսկ New Dimension Fund Variable Capital-ը՝ 25%:
Ռուսական NtechLab ստարտափը հիմնվել է 2015թ.՝ ծրագրավորող Արտյոմ Կուխարենկոյի եւ գործարար Ալեքսանդր Կաբակովի կողմից: Ստարտափը մասնագիտացած է ինքնաուսուցվող նեյրոնային ցանցի ոլորտում առաջատար մեթոդների մշակման գործում՝ ուղղված դեմքերի ճանաչման ալգորիթմների ստեղծմանը:
NtechLab տեխնոլոգիաների ներդրման պիլոտային ծրագրեր են իրականացվում աշխարհի ավելի քան 100 ընկերությունում, այդ թվում՝ Ռուսաստանում, Եվրոպայում, ԱՄՆ-ում եւ Չինաստանում:

16:55 | 22.03.18 | Новости | 27502
Дочерняя структура госкорпорации «Ростех» «РТ-развитие бизнеса» и фонд Рубена Варданяна New Dimension Fund Variable Capital Investment выкупили долю в компании NtechLab - российском разработчике технологии распознавания лиц.
Об этом газете «Ведомости» сообщили представители компаний.
«РТ-развитие бизнеса» приобрела 12,5% NtechLab, а New Dimension Fund Variable Capital - 25%.
NtechLab основана в 2015 году программистом Артемом Кухаренко и бизнесменом Александром Кабаковым. Стартап специализируется на передовых методах в области самообучающейся нейронной сети для создания алгоритмов по распознаванию лиц.
Пилотные проекты по внедрению технологии NtechLab запущены примерно в 100 компаниях по всему миру, включая Россию, Европу, США и Китай.