14:53 | 04.04.18 | Նորություններ | 30652
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի նպատակն է աջակցել հայկական ստարտափներին առաջին քայլերը շուկայում անելու հարցում։ Մասնավորապես, նրանց կտրամադրվի  աշխատանքային տարածք, կկազմակերպվեն դասընթացներ եւ վարպետության դասեր՝ ձեռներեցության, մենեջմենթի, մարքեթինգի եւ PR-ի, ֆինանսական եւ իրավաբանական հարցերի վերաբերյալ։
Յուրաքանչյուր ստարտափ հնարավորություն կունենա 4 ամսվա ընթացքում օգտվել Ինկուբատորի ռեսուրսներից եւ փորձագետների խորհրդատվությունից։
Ստարտափների ներկայացուցիչները կարող են դիմումները լրացնել այստեղ մինչեւ ապրիլի 23-ը։
«ՎԵՈՆ խումբը՝ մասնավորապես Հայաստանում Beeline-ը շահագրգռված է Հայաստանում ստարտափների համար բարենպաստ էկոհամակարգի ստեղծմամբ եւ ստարտափների զարգացմամբ։ Այդ իսկ պատճառով մենք ակտիվ քայլեր ենք ձեռնարկում հայկական ստարտափներին հնարավոր աջակցություն տրամադրելու նպատակով։ Վստահ եմ, որ այս գեղեցիկ գրասենյակն ու մեր փորձագետների խորհուրդները կօգնեն եւ կոգեշնչեն իրենց մեծ հաղթանակների հասնելու համար», - նշել է  Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Հայկական ստարտափ էկոհամակարգի կայացումը վճռական դեր է խաղում Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում։ Էկոհամակարգի հիմնական բացերից մեկը սաղմնային փուլում գտնվող ստարտափների կրթության հարցն է։ Հենց այս խնդրի լուծմանն է ուղղված Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի գործարկումը։ Վեոն խումբը՝ լինելով միջազգային տեխնոլոգիական կազմակերպություն, հայկական ստարտափների համար դռներ կբացի դեպի շատ արժեքավոր կապեր, գիտելիքներ եւ հնարավորություններ»,- ասել է Հայաստանում Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի ղեկավար Գեւորգ Պողոսյանը։

Beeline объявляет о создании инкубатора для стартапов в Армении.
Главная цель Beeline Startup Incubator – помогать армянским стартапам делать первые шаги на рынке. В частности, им будет предоставляться офисное пространство, а также будут организовываться учебные курсы и мастер-классы по предпринимательству, менеджменту, маркетингу, PR, по финансовым и юридическим вопросам.
Каждому стартапу будет предоставлена возможность пользоваться услугами инкубатора и советами экспертов на протяжении 4 месяцев.
Представители стартапов могут заполнить заявки на участие в конкурсе на сайте incubator.beeline.am до 23 апреля.
«Группа VEON и в частности Beeline заинтересованы в создании благоприятной экосистемы и в развитии стартапов в Армении. Именно поэтому мы предпринимаем активные действия, чтобы оказать армянским стартапам всевозможную поддержку. Уверен, что этот красивый офис и советы наших экспертов помогут и вдохновят их на большие достижения»,- сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Создание экосистемы для армянских стартапов имеет важнейшее значение в развитии экономики Армении. Одной из основных проблем системы является вопрос обучения стартапов, находящихся на начальном этапе становления. Beeline Startup Incubator нацелен на решение именно этой проблемы. Группа VEON, будучи международной технологической компанией, поможет армянским стартапам получить ценные связи, знания и возможности»,- отметил руководитель Beeline Startup Incubator в Армении Геворг Погосян.