15:49 | 05.04.18 | Նորություններ | 21325
Mail.Ru Group-ը, «Մեգաֆոնը» եւ այլ ներդրողներ մինչեւ $35 մլն ներդրում են կատարել Արամ Առաքելյանին պատկանող City Mobil ընկերությունում, հաղորդում է Mail.Ru Group-ի կայքը:
2009-ին հիմնադրած City Mobil-ը մատուցում է կայքի, մոբայլ հավելվածի եւ օպերատորի միջոցով տաքսի պատվիրելու ծառայություն: Ընկերությունը գործում է Մոսկվայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում:
«Կոմերսանտ»-ը հաղորդում է, որ «Մեգաֆոն»-ը (գործադիր տնօրեն՝ Գեւորգ Վերմիշյան) ներդրել է $14 մլն՝ գնելով ընկերության 31% մասնաբաժինը: Mail.Ru Group-ը ներդրել է $12 մլն՝ 26% մասնաբաժնի դիմաց:
«Մենք ուրախ ենք, որ ներդրումային ռաունդին մասնակցել են այսպիսի ներդրողներ, եւ մեզ մոտիվացնում է ցուցաբերված վստահությունը: Օնլայն-մարքեթինգում, հաճախորդների սպասարկման, գործառնական եւ այլ ոլորտներում մեր ներդրողների մեծ փորձը, որով նրանք կարող են կիսվել, մեծապես կօգնի մեզ՝ ազգային մասշտաբով խոշոր խաղացող դառնալու ճանապարհին»,- նշել է City Mobil-ի հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Արամ Առաքելյանը:

15:49 | 05.04.18 | Новости | 21332
Mail.ru Group, «Мегафон» и другие инвесторы вложили до $35 млн в компанию City Mobil, основателем которой является Арам Аракелян, сообщает сайт Mail.Ru Group.
Основанная в 2009 году компания City Mobil оказывает услугу заказа такси через веб-сайт, мобильное приложение и оператора. Компания функционирует в Москве и Санкт-Петербурге.
«Коммерсантъ» сообщает, что компания «Мегафон» (исполнительный директор - Геворг Вермишян) инвестировала $14 млн, доля компании составила 31%. Mail.Ru Group инвестировала $12 млн взамен на 26% в компании.
«Мы рады, что в раунде принимают участие такие инвесторы, и нас мотивирует оказанное доверие. Огромный опыт в онлайн-маркетинге, обслуживании клиентов, операционной деятельности и других сферах, которым могут поделиться наши новые инвесторы, серьезно поддержит нас на пути к построению компании, которая станет крупным игроком национального масштаба»,- отметил основатель и исполнительный директор City Mobil Арам Аракелян.