17:36 | 23.04.18 | Նորություններ | 32798
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ մինչեւ 2018թ. մայիսի 10-ը «Viva» կանխավճարային եւ հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդները (բացառությամբ «Viva 1500» կանխավճարային սակագնային պլանի բաժանորդների) կարող են իրենց սակագնային պլանով տրամադրվող ներցանցային րոպեները վերածել մեգաբայթերի՝ 1 րոպեն = 1 ՄԲ:
Փոխանակման համար անհրաժեշտ է ուղարկել *888*րոպեների թիվը# հրահանգը: Այսպես, ուղարկելով *888*1000#՝ բաժանորդը ստանում է 1000 ՄԲ ինտերնետ:
Փոխանակված ՄԲ-երը կանխավճարային բաժանորդները կարող են օգտագործել մինչեւ «Viva» սակագնային պլաններով տրամադրվող փաթեթների գործողության ժամկետի ավարտը, իսկ հետվճարային բաժանորդները` մինչեւ օրացույցային ամսվա վերջին օրը:
Գործողության ժամկետից շուտ փաթեթներից որեւէ մեկը սպառելու դեպքում կարելի է ընթացիկ սակագնային պլանի փաթեթները վերաակտիվացնել՝ հավաքելով *161*4#. այդ դեպքում, չսպառված մյուս փաթեթները, ինչպես նաեւ փոխանակված ՄԲ-երը զրոյանում են եւ ակտիվանում են նոր փաթեթներ, որոնց գործողության ժամկետը կազմում է 30 օր:
Ընկերությունում նշել են, որ փոխանակումից հետո խոսելաժամանակի մնացորդը պետք է կազմի առնվազն 500 րոպե: Փոխանակված ՄԲ-երը հասանելի չեն ռոումինգում:

17:36 | 23.04.18 | Новости | 32806
ВиваСелл-МТС сообщает, что до 10 мая 2018 года абоненты предоплатного и постоплатного тарифных планов «Viva» (за исключением абонентов предоплатного тарифного плана «Viva 1500») смогут обменять предоставляемые тарифным планом минуты внутри сети на мегабайты – 1 минута = 1 МБ.
Для обмена необходимо отправить команду *888*количество минут#. Так, отправив *888*1000# абонент получает 1000 МБ интернета.
Предоплатные абоненты смогут использовать обмененные мегабайты до завершения срока действия пакетов, предоставляемых тарифным планом «Viva», а постоплатные абоненты – до последнего календарного дня.
По истечению одного из пакетов раньше срока действия можно заново активировать пакеты текущего тарифного плана, набрав *161*4#: в этом случае неистеченные другие пакеты, а также переведенные мегабайты обнуляются и активируются новые пакеты, срок действия которых составляет 30 дней.
В компании отметили, что после обмена остаток разговорного времени должен составить минимум 500 драмов. Обмененные мегабайты доступны в роуминге.