12:32 | 31.05.18 | Նորություններ | 13307
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի համագործակցության արդյունքում Ագարակաձորի մանկապարտեզի ջեռուցման խնդիրն այս տարի կլուծվի:
37 տարի շարունակ գործող մանկապարտեզը, որը լոկալ ջեռուցման համակարգ չունենալու պատճառով տարվա մեջ 7-8 ամիս է աշխատում, ներառվել է «Էկոգյուղերի ցանցի ստեղծում» ծրագրի՝ 2018թ. ցանկում:
«Եթե մեր մանկապարտեզում ջեռուցում ապահովվի եւ ամբողջ տարին աշխատենք՝ մեզ կհաջողվի երեխաներին լիարժեք նախապատրաստել դպրոց հաճախելուն»,- նշել է մանկապարտեզի տնօրեն Նախշուն Բեգլարյանը:

12:32 | 31.05.18 | Новости | 13236
В результате сотрудничества ВиваСелл-МТС и Фонда защиты дикой природы и культурных ценностей в этом году будет решен вопрос отопления детского сада Агаракадзора.
Функционирующий 37 лет детский сад, который из-за отсутствия локальной системы отопления работает 7-8 месяцев в год, был включен в список программы «Создание системы экосел» за 2018 год.
«Если в нашем детском саду будет обеспечено отопление и мы будем работать круглый год, нам удастся полностью подготовить детей к посещению школы»,- отметила директор детского сада Нахшун Бегларян.