12:34 | 18.06.18 | Armenia Startup Academy-ի շրջանավարտները | exclusive 87667
Adv Portal ստարտափը մշակել է աշխատանքային գործընթացը համակարգող առցանց հարթակ՝ արտաքին գովազդային վահանակներ ունեցող կազմակերպությունների եւ արտաքին գովազդային արշավներ կիրառող կազմակերպություններ համար։
Հարթակը հնարավորություն է տալիս բիզնեսի երկու կողմերին կազմակերպել իրենց աշխատանքային գործընթացն առցանց, առավել պարզեցված եւ արդյունավետ համակարգի միջոցով։
Itel.am-ի հետ զրույցում ստարտափի հիմնադիրներ Լիանա եւ Ռոբերտ Դավոյանները նշել են, որ նմանատիպ հարթակներից տարբերվում են նրանով, որ չեն հանդիսանում բիզնեսի շահառու կողմ:
«Դա նշանակում է, որ հարթակում բոլոր կազմակերպություններն ունեն հավասար հնարավորություններ իրենց առաջարկներով ներկայանալու համար։ Բացի այդ, մեր հարթակը հնարավորություն է տալիս արտաքին գովազդային վահանակներ ունեցող կազմակերպություններին ունենալ առանձնացված ենթադոմեյն՝ անհատական վաճառքներ իրականացնելու համար, իսկ արտաքին գովազդային արշավներ կիրառող կազմակերպություններին՝ առանձին ենթադոմեյն՝ իրենց արշավները կազմակերպելու եւ կառավարելու նպատակով»,- պարզաբանել են Adv Portal-ի հիմնադիրները:
Նրանք նշել են, որ հետագայում նախատեսում են մի շարք նորարարություններ՝ հիմնված տվյալների պահպանման եւ նպատակային կիրառման վրա։
Armenia Startup Academy-ի ծրագրին մասնակցելն օգնել է ստարտափին զարգացնել իր բիզնես գաղափարը, ստեղծել կայուն հիմք հետագա զարգացման եւ ընդլայնման համար։
Առաջիկա երեք ամիսների ընթացքում Adv Portal-ը նախատեսում է զարգացնել հարթակը թեստավորման փուլին աջակցող կազմակերպությունների օգնությամբ։
«Մոտ ապագայում արդեն կլինեն գործնական պայմանագրեր թիրախային կազմակերպությունների հետ։ Հաջորդ տարվա երկրորդ եռամսյակում նախատեսում ենք մուտք գործել ռուսաստանյան շուկա»,- եզրափակել են ստարտափում:

12:34 | 18.06.18 | Armenia Startup Academy | exclusive 87681
Adv Portal startup elaborated an online portal for systemization of working process for companies with outdoor advertising banners and those which hold ad campaigns.
The platform gives both sides of the business the opportunity to organize their working process online through more simplified and efficient system.
The founders of the startup Liana and Robert Davoyans told in an interview to Itel.am that similar platforms are different, as they do not come up as beneficiaries of the business.
“This means that all the organizations on the platform have equal opportunities to present their ideas. In addition, our platform gives organizations with outdoor banners the opportunity to get a separate subdomain for individual sale. The organizations, which apply outdoor ad campaigns, will receive separate subdomain for organizing and managing their campaigns,” Adv Portal founders explained.
They noted that the startup plans to incorporate a number of innovations in the future, based on data storage and targeted application.
The participation in Armenia Startup Academy helped the startup develop its business idea and create a base for sustainable development and expansion.
With the help of the organizations supporting the testing stage Adv Portal intends to develop the portal in the coming 3 months.
“We will sign practical agreements with target organizations. We plan to enter the Russian market in the second quarter of next year,” the founders concluded.