13:12 | 25.06.18 | Նորություններ | 11547
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) հայտարարել է իր գործունեությունն ընդլայնելու մասին՝ ներառելով առաջատար տեխնոլոգիաների ոլորտը:
Հայաստանի ՏՏ ոլորտի ավելի քան 80 ընկերությունների խոշորագույն բիզնես ասոցիացիան այսուհետ կկոչվի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն (ԱՏՁՄ-UATE):
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի հիմնախնդիրները մոտ 90%-ով համընկնում են առաջատար այլ ոլորտների խնդիրների հետ. ինչպես օրինակ՝ կրթության հիմնախնդիրներն ու կադրերի պատրաստումը, «Հայաստանը՝ որպես բարձր տեխնոլոգիական երկիր» բրենդի առաջխաղացումը, ռազմարդյունաբերության ոլորտում բարձր տեխնոլոգիաների կիրառումը եւ այլն: Կարծում եմ, որ առաջատար տեխնոլոգիական ընկերությունների ընդգրկումը մեր ասոցիացիայի մեջ՝ կուժեղացնի մեր հնարավորությունները նշված խնդիրների համապարփակ լուծման համար», - նշել է ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:

As the largest business association of over 80 IT companies in Armenia, the Union of Information Technology Enterprises (UITE) is expanding its activities by including the field of advanced technologies.
The Union is now called as the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE).
"The 90% of the main problems of the information technology sector matches those of other advanced sectors, such as educational problems and workforce development issues, «Armenia as a leading high technology country» brand development, the use of high technology in Arms and defense indusrty, and so on. We think, that by comprising the advanced technology companies in our association we will strengthen our chances for comprehensive solution of the problems," Karen Vardanyan, the Executive director of UATE, noted.