16:07 | 02.07.18 | Նորություններ | 16237
Beeline-ն այսօր հյուրընկալել է լրագրողների՝ ծանոթացնելու IT Hub-ի հետ, որն աշխատում է տարածաշրջանի 4 երկրների համար։
Հայաստանում Beeline-ի IT Hub-ը (ՏՏ փորձագիտական կենտրոն), որը զբաղվում է ՏՏ միջադեպերի լուծմամբ, բիլինգային հարթակների ու բիզնես հավելվածների սպասարկմամբ, հաջողությամբ հաղթահարել է պիլոտային շրջանն ու արդեն մեկ տարուց ավելի է՝ գործում է Հայաստանի, Վրաստանի, Ղազախստանի եւ Ուզբեկստանի Beeline-ի աշխատակիցների ու հաճախորդների համար։
«Հայաստանում Beeline-ը շարունակում է կորպորատիվ մշակույթի տրանսֆորմացիան, նոր լոգիստիկ գործընթացների ներդրումն ու գործողների օպտիմալացումը, ինչպես նաեւ IT Hub-ի նման կենտրոնների ստեղծումը։ Մենք հպարտ ենք այս ստորաբաժանմամբ, որն ապացուցում է, որ տարածաշրջանային միասնական փորձագիտական կենտրոնները գործնականորեն կայացած են եւ արդյունավետ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հայաստանում Beeline IT Hub-ն ունի 15 աշխատակից։ Նրանք 24/7 ռեժիմով ապահովում են Եվրասիա տարածաշրջանի ավելի քան 20 մլն բաժանորդի սպասարկող ՏՏ համակարգերի աշխատունակությունը։

16:07 | 02.07.18 | Новости | 15059
Beeline сегодня пригласил журналистов познакомится с работой подразделения компании, которое работает сразу для четырех региональных стран.
IT Hub Beeline в Армении, который занимается решением IT инцидентов, поддержкой биллинговых платформ и бизнес-приложений успешно прошел пилотный этап и уже больше года работает для сотрудников и абонентов Beeline в Армении, Грузии, Казахстане и Узбекистане.
«Beeline в Армении продолжает трансформировать корпоративную культуру, внедрять новые и оптимизировать действующие логистические процессы, а также создавать центры, такие как IT Hub. Мы гордимся подразделением, которое демонстрирует практическую состоятельность и эффективность единых центров экспертизы на региональном уровне», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В IT Hub Beeline в Армении сегодня работает более 15 сотрудников. Вместе они ежедневно в режиме 24/7 следят за работоспособностью IT систем, которые обслуживают более 20 миллионов абонентов Beeline в регионе Евразия.