13:00 | 26.12.18 | Նորություններ | 24016
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հայտարարել է, որ ընկերության զարգացման ռազմավարության համաձայն՝ նախատեսվում է 5G ցանցի գործարկում:
Ռալֆ Յիրիկյանն այս մասին ասել է «Շանթ» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում, մեկնաբանելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ցանցի արդիականացման գործընթացը:
«Մեր աշխատանքի առաջին օրվանից փորձում էինք քայլել ժամանակի հետ համահունչ, եւ ցանցի այս արդիականացումն արդեն չորրորդն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պատմության մեջ: Մի քանի ամիս անց, աշխատանքների ավարտվելուն պես, մենք կունենանք Հայաստանում ամենաժամանակակից ցանցը: Մենք հինգերորդ սերնդի ցանցի կառուցման հիմքերն ենք դնում: 2019թ. դեռ չենք ունենա 5G ցանց, սակայն մեր ռազմավարությամբ նախատեսվում է նման ցանց ունենալ 2020թ.»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:00 | 26.12.18 | Новости | 23956
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян сообщил, что стратегия развития компании предусматривает запуск сети пятого поколения (5G) в 2020 году.
Ральф Йирикян сказал об этом в интервью телекомпании «Шант», комментируя процесс модернизации сети ВиваСелл-МТС.
«С первого дня нашей работы мы стремились идти в ногу со временем, и данная модернизация сети является уже четвертой в истории ВиваСелл-МТС. Через несколько месяцев, после завершения работ, у нас будет самая современная сеть в Армении. Мы закладываем основы для строительства сети пятого поколения. В 2019 году у нас пока не будет 5G-сети, но нашей стратегией предусмотрено иметь такую сеть в 2020 году», - сказал Ральф Йирикян.