10:27 | 22.05.19 | Հարցազրույցներ | exclusive 162547
- Ընդհանուր առմամբ, շուրջ 1000 աշխատակից ունենք: Նրանց թվում են այն 170 մասնագետները, որոնք աշխատում են մեր լուծումների մշակման ուղղությամբ: Նրանք աշխատում են հետազոտության եւ զարգացման (R&D) 3 գրասենյակներում, որոնք գտնվում են Հայաստանում, Ֆիլիպիններում եւ Ֆրանսիայում:
Մյուս մարտահրավերը կապված է բոլոր շահագրգիռ կողմերին համոզելու հետ, որպեսզի վստահ լինենք, որ առկա է ընդհանուր հասկացվածություն եւ կամք՝ արդյունքի հասնելու համար:
- Նկարագրեք Webb Fontaine-ը մի քանի բառով:
- Webb Fontaine-ը շատ ռեակտիվ ընկերություն է, որոշումներ կայացնելու գործընթացն ընկերության ներսում շատ արագ է տեղի ունենում: Մեր ընկերությունը մեծ փորձ ունի ներդնելու լուծումներ՝ բազմաթիվ եւ հաճախ շատ բարդ երկրներում, որտեղ, օրինակ, առկա չեն ենթակառուցվածքներ: Նաեւ շատ նվիրված աշխատակիցներ ունենք:
- Որտե՞ղ եք տեսնում Ձեր ընկերությունը 5 տարի անց:
- Ես այն տեսնում եմ որպես համաշխարհային ընկերություն: Մենք ունենք դա անելու կարողություն, քանի որ մշակում ենք նորարար տեխնոլոգիական լուծումներ:
Դիդիե Ռեյմոնդը
Մեզ համար շուկան միայն այն չէ, որտեղ այս պահին ենք: Դա համաշխարհային շուկան է: Վերջերս մեր աշխատակիցներից մեկին տեղափոխեցինք Լատինական Ամերիկա, որտեղ ամպային տեխնոլոգիաներին առնչվող նախագիծ ենք իրականացնում՝ այնտեղ մեր գործունեությունն ընդլայնելու նպատակով:
Նույն կերպ ընդլայնվում ենք Ասիայում: Հաջորդիվ կլինենք Կենտրոնական Ասիայում եւ Արեւելյան Եվրոպայում, եւ մեզ համար չկան սահմաններ՝ մեր լուծումները ներկայացնելու առումով:
- Ի՞նչ խորհուրդ կտաք այն մասնագետներին, որոնք իրենց տեսնում են Ձեր ընկերությունում աշխատելիս:
- Այն մասնագետները, որոնք ցանկանում են այս ոլորտում մենեջեր դառնալ, ունեն մեկ մարտահրավեր՝ միջազգային առեւտրի ոլորտը շատ արագ է զարգանում: Մեզ հարկավոր են մասնագետներ, որոնք մարտահրավեր կնետեն իրենք իրենց եւ հարցեր կտան՝ գիտելիքի եւ տեխնոլոգիայի առումներով միշտ առաջատար լինելու նպատակով:

10:27 | 22.05.19 | Interviews | exclusive 162459
In general, we should be close to 1000 employees. Within those 1000 people, we have around 170 IT people working on development of our solutions. Those 170 people work from our 3 Research and Development centers: Armenia, Philippines and France.
What are the challenges Webb Fontaine has faced and how did you solve them?
The challenge we usually face when implementing solutions in different countries is that the governments have a vision but they don’t know exactly what needs to be done. We have to bring the solution, also explain to the government and all stakeholders its importance and how it is going to work.
The second challenge is related to convincing all stakeholders to make sure that everyone has a common understanding and a common will to achieve the results.
Please describe your company in a few words.
Webb Fontaine is a very reactive company, the decision making process here is very fast.
The company has a huge experience in implementing solutions in different and sometimes very difficult countries where there is no infrastructure, for example. The staff is highly committed.
Where do you see Webb Fontaine in 5 years?
I see it as a worldwide company. We have the capacity to do it, as we have innovative tech solutions.
Didier Reymond Didier Reymond
Currently we are working on solutions that would be available in 4-5 years. The market for us is not only where we are currently. It’s the worldwide market. We recently transferred one of our staff members to Latin America where we have a project in the cloud to expand the company there. The same way we are expanding in Asia. Next, we will be in Central Asia and Eastern Europe and for us there is no limit to where we can provide our solutions.
What is your advice to specialists seeking to join your company?
The challenge for someone who is trying to become a manager in the field we are working in is that international trade sector is developing very fast. We need managers that would challenge and question themselves in order to be always on the top in terms of knowledge and technology.