11:04 | 05.09.19 | Նորություններ | 12557
Beeline ստարտափ ինկուբատորի 4-րդ շրջափուլն արդեն ավարտվել է։ 5 ստարտափ թիմեր սեպտեմբերի 4-ին ներկայացրին իրենց նորարարական գաղափարները եւ բիզնես նախագծերը հրավիրված ներդրողներին, ստարտափ էկոհամակարգի ներկայացուցիչներին եւ այլ հյուրերին։
Միջոցառման սկզբում ներկաներին ողջունեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ուրախ եմ ողջունել ձեզ մեր եզրափակիչ հանդիպմանը: Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել ստարտափ թիմերին մասնակցության համար: Արդեն մի քանի տարի է, ինչ Beeline-ը նպաստում է ստարտափ էկոհամակարգի զարգացմանը: Մենք երջանիկ ենք, որ հնարավորություն ունեցանք աշխատել Հայաստանի խելացի եւ տաղանդավոր երիտասարդների հետ: 3 ամիս քրտնաջան աշխատելու ընթացքում մասնակիցներն ու կազմակերպիչները փորձի փոխանակմամբ ավելի կատարելագործվեցին: Հուսով ենք, որ Beeline ստարտափ ինկուբատորը օգնեց նորաստեղծ ձեռնարկություններին ստանալ անհրաժեշտ գիտելիքներ, որպեսզի լավ գաղափարները վերածեն լավ բիզնես նախագծերի»։
Նախքան ստարտափների ելույթները, Հայաստանի Բիզնես հրեշտակների ցանցի (BANA) տնօրեն Գրիգոր Հովհաննիսյանը ներկայացրեց 14 շաբաթվա ընթացքում թիմերի հետ կատարված աշխատանքը, նշեց ստարտափների ունեցած հաջողությունները եւ նրանց պոտենցիալը միջազգային շուկայում։
«4-րդ շրջափուլի ընթացքում մեր թիմն անհատական աշխատանքներ է տարել եւ բազմաբնույթ դասընթացներ կազմակերպել 5 ռեզիդենտ ստարտափների հետ։ Շրջափուլի ավարտին թիմերն ունեն ակնհայտ առաջխաղացումներ եւ զգալի աճ։ BANA-ի ներդրողներն արդեն իսկ հետաքրքրված են ստարտափների լուծումներով, եւ այս պահին ընթանում են բանակցություններ ներդրումներ իրականացնելու նպատակով»,- հայտնեց Գրիգոր Հովհաննիսյանը։
4-րդ շրջափուլն ավարտած 5 ռեզիդենտ թիմերն են` Mealo, StackDev, ARD Music, WedZig, RendChain:
Beeline ստարտափ ինկուբատորն աջակցում է հայկական ստարտափներին տեղական եւ միջազգային շուկայում իրենց ճիշտ դիրքը գրավելու հարցում, տրամադրում անվճար աշխատանքային տարածք, իրականացնում անհատական հանդիպումներ հավանական ներդրողների հետ, եւ կազմակերպում տարաբնույթ դասընթացներ եւ վարպետության դասեր՝ մենեջմենթի, ֆինանսավորման, PR-ի, թվային մարքեթինգի, մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ այլ թեմաներով։

11:04 | 05.09.19 | News | 12550
Beeline Startup Incubator has completed its 4th incubation cycle. Five startup teams introduced the invited investors, representatives of startup ecosystem and other guests to their innovative ideas and business projects on September 4.
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin welcomed the guests at the beginning of the event.
“I am happy to welcome you at our final meeting. I would like to thank startup teams for their participation. Beeline has contributed to the development of startup ecosystem in Armenia for several years now. We are happy that we have had the opportunity to work with young and talented people. We have registered significant progress during the three months of experience exchange between the participants and the organizers. We are hopeful that Beeline Startup Incubator has helped the newly-created establishments receive the necessary knowledge to turn their good ideas into business projects.”
Prior to the startups’ speeches, Director of Business Angel Network of Armenia (BANA) Grigor Hovhannisyan presented the work that has been carried out over the past 14 weeks, emphasizing the successes and the potential of the startups on international markets.
“Our team has carried out individual works and organized various courses with 5 resident startups. The teams registered obvious progress and significant growth at the end of the cycle. BANA investors are interested in startup solutions, and the negotiations are currently underway for raising investments,” Grigor Hovhannisyan said.
The five resident teams of this cycle are Mealo, StackDev, ARD Music, WedZig, RendChain.
Beeline Startup Incubator assists the Armenian startups in finding their right place on both local and international markets, provides free working area, organizes individual meetings with potential investors, as well as master classes on management, financing, PR, digital marketing, human resources and other topics.