14:23 | 28.03.20 | Նորություններ | 217168
Արձագանքելով ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության առաջարկին՝ Beeline-ը նույնպես աջակցում է Հայաստանում հեռավար ուսուցման գործընթացին:
Մարտի 29-ից սկսած ԿԳՄՍՆ-ի պատրաստած դասընթացների բոլոր տեսանյութերը հասանելի կլինեն BeeTV հավելվածի «Տեսադարան» բաժնում: Բացի այդ, նույն հարթակի միջոցով աշակերտներին կներկայացվի նաեւ Հանրային հեռուստատեսության հեռարձակումը catch-up հնարավորությամբ, որպեսզի երեխաները կարողանան դիտել տեսանյութերը ցանկացած ժամի: Այս ամենը հասանելի կլինի Հայաստանի ամբողջ բնակչության համար` բացարձակ անվճար:
«Թվային կրթության աջակցությունը Beeline-ի կորպորատիվ պատասխանատվության հիմնական ուղղություններից է: Հաշվի առնելով մեր ցանցի եւ ինտերնետի լայն հասանելիությունը, հատկապես մարզերում, մեզ համար շատ կարեւոր է կրթության ոլորտում այս ներդրումը, որը կօգնի հնարավորինս շատ երեխաների այս օրերին ստանալու հիմնարար գիտելիքներ», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Դասընթացների բոլոր տեսանյութերից օգտվելու համար անհրաժեշտ է՝ բեռնել BeeTV բջջային հավելվածը Android կամ IOS համակարգերի համար, լրացնել բջջային հեռախոսահամարը «Մուտքանուն» բաժնում եւ 2020 կոդը «Գաղտնաբառ» բաժնում: Հավելվածից կարող են օգտվել բոլոր օպերատորների բաժանորդները:
BeeTV գործող բաժանորդների համար դասընթացները հասանելի կլինեն «Տեսադարան» բաժնում՝ առանց լրացուցիչ գրանցման: Beeline բաժանորդները, անկախ սակագնային փաթեթից, կարող են օգտվել հավելվածից առանց բջջային ինտերնետի սպառման:

In response to the suggestion from the Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sport, Beeline supports online learning in Armenia.
Starting from March 29, all educational materials by the ministry are now available in video library of BeeTV. The app also has catch up function, which students ca use for the Armenian Public TV Channel. All this will be available nationwide for free.
“Support for digital education is a key area of Beeline's social corporate responsibility. Given the capacity of our network and internet, especially in marzes, we consider it important to make this contribution and help as many children to acquire fundamental knowledge, “ said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
To use these opportunities, customers need to download BeeTV for Android or IOS, enter their phone number as login and 2020 code as password. The app is available for subscribers of all operators.
Current users of BeeTV can access the online learning materials in video library. Beeline subscribers can use the app without spending mobile internet gigabytes.