11:52 | 27.12.21 | Նորություններ | 9076
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» գործակցության արդյունքում Արցախից տեղահանված Ավանեսյանների ընտանիքը բնակարանամուտ է նշել Արարատի մարզում:
Երիտասարդ ընտանիքի ողջ կարողությունը բավարարել է միայն կիսակառույց շինություն ձեռք բերելուն, որի շինարարությունն ավարտելու համար էլ գործընկեր կազմակերպությունները՝ Վիվա-ՄՏՍ-ը եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը» օգնության ձեռք են մեկնել:
«Վերջին տարիների իրադարձությունները՝ COVID-ը, պատերազմը, մեզ ստիպեցին լինել ավելի ճկուն եւ պատրաստ լինել այնպիսի լուծումների, որոնք հատուկ են ճգնաժամային իրավիճակներին: Մենք մեր գործընկերների հետ, ընթացիկ տարում հնարավորինս աջակցեցինք նաեւ պատերազմի հետեւանքով անօթեւան դարձած, Արցախից ժամանած եւ տարբեր մարզերում վարձակալությամբ բնակվող ընտանիքներին: Թիրախային մյուս՝ սոցիալապես անապահով խումբը եւս մնաց մեր ուշադրության կենտրոնում: Փոխվեցին աշխատանքի մեթոդները, սակայն սկզբունքը նույնը մնաց. բոլոր մարզերում շինարարական աշխատանքները շարունակվեցին: Ուզում եմ հավատալ, բոլոր ընտանիքներն այս ընթացքում հավատ են ձեռք բերել եւ ամրացվող ամեն քարի ու կատարվող աշխատանքի հետ, ամրացրել են նաեւ իրենց հույսը»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բնակարանաշինության ծրագրով, միայն Արարատի մարզում, այս տարի աջակցություն է ստացել Արցախից տեղահանված հինգ ընտանիք: Գործընկեր կազմակերպությունների ղեկավարների շրջայցերն այս մարզում դեռ շարունակվելու են: Հայաստանի տասը մարզում իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում, Վիվա-ՄՏՍ-ը կատարել է ավելի քան 230 մլն դրամի  ներդրում, ինչի արդյունքում, 2021 թվականին աջակցություն է ստացել  87 ընտանիք:

11:52 | 27.12.21 | News | 9095
As a result of partnership of for Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia the Avanesyans, a displaced family from Artsakh, celebrated a housewarming in Ararat region.
The young family could only afford to purchase a semi-built building for the completion of which the partnering organizations, Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia gave a hand-up.
“The developments in recent years, the COVID and the war, forced us to act with more flexibility and be prepared to solutions, which are more typical of crisis situations. Our partners and we did our best in the outgoing year to lend a helping hand to families, who have lost their homes at war, or those who have moved from Artsakh renting houses in the regions of Armenia. The other group, the socially vulnerable families, remains within the focus of our attention. The methods of work have changed, but we have remained adamant in our principle and the construction works in the regions have been continued. I want to believe that all the families have meanwhile gained faith and that their hope gets stronger with every brick laid,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
This year, only in Ararat region, five families displaced from Artsakh have been supported. The visits of the partnering organizations in this region will continue. Owing to the housing project being implemented in all the regions of Armenia, Viva-MTS has invested over AMD 230 mln as a result of which 87 families have been assisted.