17:48 | 13.01.22 | Նորություններ | 7686
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» աջակցությամբ Կոտայքի մարզի Քանաքեռավան համայնքում բնակվող Բաբայանների ընտանիքը կիսակառույց տան շինարարության աշխատանքները հասցրել են ավարտին:
25 տարի վագոն-տնակում բնավելուց հետո ընտանիքն այժմ կապրի չորսսենյականոց ընդարձակ տանը:
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի»՝ բնակարանաշինության համատեղ ծրագրի տասնամյա հաջողությունը խոսուն է. աջակցություն է ստացել 391 ընտանիք՝ Հայաստանի բոլոր մարզերում:
«Արդեն տասը տարի իրականացնում ենք բնակարանաշինության ծրագիրը: Թվում է՝ ամեն ինչ նույնն է, սակայն նրբություններ կան: Երկու ընդհանրություն կա. ընտանիքների երազանքը եւ մեր նպատակը: Մնացյալը տարբեր է. դժվարությունների միջով անցած այս մարդիկ տարբեր են իրենց ապրած կյանքով: Նրանցից յուրաքանչյուրն անցել է խնդիրները հաղթահարելու իր ճանապարհը: Մեր նպատակը մեկն է՝ մարդկանց հանել անելանելի վիճակից, նրանց համար ստեղծել ապագայի հիմքեր եւ ամրացնել կամքն ու հավատը: Համոզված եմ, որ կենցաղի նոր պայմաններն ու հենարան ունենալու փաստն ամբողջովին կփոխեն նաեւ այս ընտանիքի կյանքը: Այդ փոփոխությունն է չափման այն միավորը, որը թույլ է տալիս հաջողված համարել մեր համատեղ ծրագիրը»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Մեր ծրագրի նպատակը տան կարիքն ունեցող ընտանիքների բնակարանային խնդիրների լուծումն է, մինիմալ պայմանների ապահովումը: Սոցիալ-կենցաղային խնդիրներից թեթեւացած մարդը ազատ է արարելու, ներկան վայելելու եւ ապագայի համար ավելի հեռահար պլաններ մշակելու հարցում: Մենք փորձում ենք մարդկանց տալ այդ հնարավորությունը»,- ասել է «Ֆուլերն տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
Հայաստանի տասը մարզում իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակներում 2021 թվականին աջակցություն է ստացել 87 ընտանիք:

17:48 | 13.01.22 | News | 7711
With the support of Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia, the Babayans from Kanakeravan community of the Kotayk region finished the construction of the semi-built building, turning it into a house.
After living in a metal container for 25 years, now the Babayans will live in a four-room spacious home.
The success of the housing project, implemented by Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia already for 10 years, speaks for itself; 391 families have been assisted in all regions of Armenia.
“It has been ten years of the housing program now. It may seem to remain unchanging over years, yet there are details. There are two things in common: the dream cherished by families and our goals. The rest varies: the lives of these people, who have gone through hardships, vary. Each of them has its own story of overcoming hardships. Our purpose is to help people overcome despair, creating perspectives for them and strengthening their will and faith. I am sure that new conditions of living and the very fact of having a shoulder to rely on will dramatically change the life of this family. The change is the measure with which we assess the successfulness of the project,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
"The goal of our program is to solve the housing problem of families in need of housing, to provide the basic conditions. A person, relieved of social problems, feels free to create, enjoy the present, and set far-reaching plans for the future. We try to give that opportunity to people," said Ashot Yeghiazaryan, the Fuller Center for Housing Armenia President.
In 2021, 87 families benefitted from the housing project being implemented in 10 regions of Armenia.