10:10 | 19.10.23 | Նորություններ | 9791
Այդ մասին հոկտեմբերի 18-ին Երեւանում ասել է Adobe-ի նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Շանթանու Նարայեյին՝ ելույթ ունենալով իրեն ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար Հայաստանի պետական մրցանակով պարգեւատրելու արարողության ժամանակ:
«Ընկերությունը հիմնադրվել է, որպեսզի ցանկացած անձ, ով գաղափար ունի, կարողանա իր գաղափարը հայտնել, արտահայտել: Adobe-ն իր ազդեցությամբ եղել է այն, որ միլիարդավոր մարդկանց հնարավորություն է տվել ամբողջ աշխարհում կարողանալ վերցնել իրենց մտքում եղած գաղափարը և արտահայտել այն: Ինձ համար մեծ պատիվ է ընկերության կազմում լինել ավելի քան 25 տարի:
Adobe-ը հպարտանում է նրանով, որ մենք այստեղ ունենք գիտահետազոտական ներկայություն: Երեկ շատ կարևոր օր էր մեզ համար, քանի որ բացեցինք մեր նոր շենքը, որը կարծում եմ՝ վկայում է այն մասին, որ մենք հավատարիմ ենք Հայաստանի ժողովրդին և պատրաստ ենք շարունակել ընդլայնել մեր ներկայությունն այստեղ», - ասել է Շանթանու Նարայեյին:

Adobe Systems will continue to expand its presence in Armenia.
Shantanu Narayen, the Chair and CEO of Adobe, said this on October 18 in Yerevan, speaking at the Armenian 2022 State Award For Global Contribution to High Technology award ceremony.
“The company was founded to enable each person having an idea to express it. Adobe enabled billions of people around the world to take an idea in their mind and express it. I am honored to be part of the company for more than 25 years.
Adobe is proud to have a research presence here. Yesterday was a very important day for us, as we opened our new building, which I think proves that we are loyal to the people of Armenia and are ready to continue expanding our presence here,” said Narayen.