11:15 | 23.09.24 | Նորություններ | 9609
Հայաստանի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԱՏՁՄ) կհամագործակցի Հայաստանի Օքսֆորդի շրջանավարտների բիզնես ակումբ ՀԿ-ի հետ WCIT2024/DigiTec-ի շրջանակում։
Փոխգործակցության հուշագիրը ստորագրել են ԱՏՁՄ նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը եւ Հայաստանի Օքսֆորդի շրջանավարտների բիզնես ակումբ ՀԿ-ի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Շաղիկյանը։
Համագործակցությունը նախատեսվում է ՀՀ-ում առաջատար տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցելու, կրթական ծրագրերի եւ վերապատրաստումների իրականացման, ինչպես նաեւ փոխադարձ փորձագիտական աջակցության տրամադրման ուղղություններով։
«Մեզ համար մեծ պատիվ է լինել WCIT-ի նման միջազգային ճանաչում ունեցող միջոցառման գործընկերը։ Վստահ ենք, որ այս համագործակցությունը կնպաստի միջոցառման ճանաչելիության բարձրացմանը եւ միջազգային տեղեկատվական ու բիզնես միջավայրի ակտիվ ներգրավմանը»,- ասել է Հայաստանի Օքսֆորդի Շրջանավարտների Բիզնես Ակումբ ՀԿ-ի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Շաղիկյանը։
«Մենք շատ ենք կարեւորում այս համագործակցությունը, քանի որ այն ակտիվացնելու է այդ թվում՝ միջազգային փոխգործակցությունն այլ երկրներում գործող Օքսֆորդի շրջանավարտների բիզնես ակումբների միջեւ։ Նմանատիպ համագործակցությունները նպաստում են նաեւ հայաստանյան տեղեկատվական ոլորտի նկատմամբ միջազգային մեդիայի հետաքրքրության մեծացմանն ու պարբերական անդրադարձներին»,- նշել է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը։
WCIT2024/DigiTec-ը կանցկացվի 2024 թվականի հոկտեմբերի 4-7-ը Երեւանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում՝ «ՄՏՔԻ ՈՒԺԸ. Արհեստական Բանականությունը Սահմաններից այն կողմ՝ էթիկայի շրջանակներում» խորագրով:

11:15 | 23.09.24 | News | 9623
Oxford Alumni Business Club of Armenia collaborates with WCIT2024/DigiTec to drive innovation and leadership
The Union of Advanced Technology Enterprises of Armenia (UATE) has signed a Memorandum of Understanding (MoU) with the Oxford Alumni Business Club of Armenia NGO to collaborate on fostering international educational expertise, promoting innovation, and advancing leadership for the 2024 World Congress on Innovation and Technology (WCIT2024/DigiTec).
The memorandum was signed by UATE President Alexander Yesayan and Aleksander Shaghikyan, Chairman of the Board of Trustees of the Oxford Alumni Business Club of Armenia NGO.
"We are thrilled to have this opportunity. Partnering with such an internationally recognized event as WCIT is a great honor. We are confident that this collaboration will enhance the event visibility and foster active engagement from the international information and business sectors," said Alexander Shaghikyan, Chairman of the Board of Trustees of the Oxford Alumni Business Club of Armenia NGO.
Under the terms of the memorandum, the collaboration will focus on advancing the development of cutting-edge technologies in Armenia, delivering educational programs and training initiatives, and facilitating mutual expert support.
"We highly value this collaboration, as it will stimulate international cooperation between Oxford Alumni Business Clubs operating in other countries. Such partnerships also contribute to increasing international media interest in the Armenian tech sector and foster regular global coverage of its developments,"- said Alexandr Yesayan Director of the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE).
WCIT2024/DigiTec will be held from October 4–7, 2024, in Yerevan, at the Karen Demirtchian Complex. The Congress will emphasize the importance of applied sciences, investment, and technological presence in various regions and economies, centered around the headline "THE POWER OF MIND: AI Beyond Limits, Within Ethics."