16:34 | 05.03.25 | Նորություններ | 13841
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ է ունեցել «Հայ Գործարար 2025» միջոցառմանը։ «Հայ գործարար 2025» միջոցառումը կազմակերպել է Առաջին Բիզնես Դպրոցը՝ Գործարարի օրվա կապակցությամբ:
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը խոսել է անձնային աճի, զարգացման, փոփոխությունների կարեւորության մասին եւ անդրադարձել հաջողության հասնելու սկզբունքներին՝ հիմնվելով իր անձնական փորձի եւ անցած ճանապարհի վրա։
«Մեծ պատիվ է լինել այս միջոցառման խոսնակներից մեկը եւ կիսվել իմ փորձով։ Գործարար լինելը չի նշանակում միայն հաջողակ բիզնես վարել. լավ գործարարը նաեւ արժեք է ստեղծում, ոգեշնչում է եւ սեփական օրինակով առաջնորդում է իր շրջապատին։ Այսօր մենք շնորհավորում ենք բոլոր նրանց, ովքեր ոչ միայն զարգացնում են իրենց գործունեության ոլորտը, այլեւ նպաստում են հասարակության ընդհանուր բարեկեցությանը։ Ucom-ում մենք կիսում ենք այս մտածելակերպը, եւ որպես պատասխանատու ընկերություն ոչ միայն մշտապես զարգացնում ենք մեր ծառայությունները, այլեւ ներդրում ենք կատարում տեխնոլոգիական կրթության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության մեջ» – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Միջոցառմանը ելույթ են ունեցել նաեւ «Սիներջի» ընկերության հիմնադիր Աշոտ Հովհաննիսյանը, որը խոսել է իր անցած ճանապարհի, չհանձնվելու եւ միշտ առաջ շարժվելու մասին, եւ գործարար Բակուր Մելքոնյանը, որը պատմել է միջազգային շուկայում հայ գործարարների հաջողությունների մասին։
«Karapp» եւ «Corporate Library» պրեմիում հրատարակչության հետ համագործակցությամբ տեղի է ունեցել նաեւ Ռոբ Ֆիցպատրիկի «Մամ թեստը» գրքի շնորհանդեսը։
Գիրքը բացահայտում է հաճախորդների հետ անարդյունավետ հաղորդակցման պատճառներն ու առաջարկում դրանց հաղթահարման գործուն մեթոդներ։

16:34 | 05.03.25 | News | 13891
Ucom's General Director, Ralph Yirikian, spoke at the Armenian Businessman 2025 event, organized by the First Armenian Business School in celebration of Businessman’s Day.
During his speech, Ralph Yirikian discussed personal growth, development, and the importance of change, sharing principles of success based on his personal experience and career journey.
"It is a great honor to be one of the speakers at this event and to share my experience. Being a businessman is not just about leading a successful business; a good businessman also creates value, inspires others, and leads by example. Today, we celebrate all those who not only develop their fields but also contribute to the greater well-being of society. At Ucom, we share this mindset as well, as a socially responsible organization, we not only enhance our services but also invest in technological education and environmental sustainability," said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
Other speakers at the event included Ashot Hovanesian, founder of Synergy International Systems, who spoke about his journey, resilience, and the importance of perseverance, as well as businessman Bakur Melkonyan, who shared insights on the success of Armenian entrepreneurs in the international market.
In collaboration with Karapp and Corporate Library premium publishing house, the event also featured the presentation of Rob Fitzpatrick’s book "The Mom Test." It is worth mentioning that “The Mom Test” sheds light on the reasons behind ineffective communication with customers and provides practical methods to overcome these challenges.