Վճարահաշվարկային ոլորտի նորարարական EasyPay ընկերությունն ուժեղացնում է իր տեղեկատվական անվտանգային համակարգերը՝ վերջին շրջանում Հայաստանի թվային ենթակառուցվածքների ուղղությամբ նկատվող կիբերանվտանգային սպառնալիքների աճի պայմաններում:
EasyPay-ից հայտնում են, որ ընկերությունը շարունակում է հավատարիմ մնալ թափանցիկության եւ արագ արձագանքման սկզբունքին եւ իրականացնում է անվտանգային մշտադիտարկում ու ծրագրային նորացումներ` ձգտելով լինել հաճախորդների ամենավստահելի գործընկերը առցանց վճարումների ոլորտում:
«EasyPay-ում մենք գնահատում ենք պարզությունը ամեն ինչում եւ կարեւորում ենք պարզ հաղորդակցությունը մեր հաճախորդների հետ: Հանրային տրամադրությունների ուսումնասիրման արդյունքները ցույց են տալիս, որ անձնական տվյալների պաշտպանությունը ներկայում մեր հաճախորդների առաջնահերթությունների ցանկում է: Այդ մասով ցանկանում ենք, որ մեր հաճախորդներն իմանան` մենք մշտապես ձգտում ենք ապահովել առավելագույն անվտանգություն եւ միեւնույն ժամանակ լինել բաց ու ազնիվ մեր օգտատերերի հետ», - նշել է EasyPay-ի գործադիր տնօրեն Մհեր Գալստյանը։
«EasyPay-ը շարունակաբար քայլեր է ձեռնարկում օգտատերերի ֆինանսական գրագիտության եւ տեղեկատվական անվտանգության գիտելիքների բարձրացման ուղղությամբ:
Ընկերությունը հորդորում է զգոնություն դրսեւորել եւ անսովոր շարժերի դեպքում անմիջապես կապ հաստատել EasyPay-ի աջակցության թիմի հետ՝ արագ արձագանք եւ անհրաժեշտ օգնություն ստանալու համար: Ընկերությունը կարեւորում է հաճախորդների հետ ջանքերի միավորումը՝ զեղծարարների դեմ միասնաբար պայքարելու համար:
Եթե տեխնիկական արդիականացման ընթացքում որոշ ծառայություններում առաջանում են ժամանակավոր խափանումներ, ընկերությունը անկեղծորեն հայցում է օգտատերերի ներողամտությունը՝ հավաստիացնելով, որ բոլոր գործողությունները ուղղված են ծառայությունների շարունակական բարելավմանը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

12:30 | 24.06.25 | Новости | 16769
Инновационная компания EasyPay, действующая в сфере платёжных решений, усиливает свои системы информационной безопасности на фоне роста киберугроз, нацеленных на цифровую инфраструктуру Армении в последнее время.
Компания EasyPay сообщает, что продолжает следовать принципам прозрачности и быстрого реагирования, проводя регулярный мониторинг безопасности и обновляя программное обеспечение, стремясь быть самым надёжным партнёром для своих клиентов в сфере онлайн-платежей.
«В EasyPay мы ценим простоту во всём и придаем большое значение прозрачной коммуникации с нашими клиентами. Результаты исследования общественных настроений показывают, что защита персональных данных сегодня находится в числе главных приоритетов наших пользователей. В этой связи мы хотим, чтобы наши клиенты знали: мы постоянно стремимся обеспечить максимальную безопасность и при этом оставаться открытыми и честными со своими пользователями», - отметил исполнительный директор EasyPay Мгер Галстян.
Компания EasyPay последовательно предпринимает шаги для повышения финансовой грамотности и уровня осведомленности пользователей в сфере информационной безопасности.
Компания призывает сохранять бдительность и при обнаружении подозрительной активности немедленно обращаться в службу поддержки компании для оперативного реагирования и получения необходимой помощи. Компания придаёт большое значение объединению усилий с пользователями для совместной борьбы с мошенниками.
В случае временных перебоев в работе отдельных услуг в период технического обновления компания искренне просит прощения у пользователей и уверяет, что все предпринимаемые меры направлены на постоянное улучшение качества обслуживания.