14:43 | 13.01.26 | Նորություններ | 9631
Աշխարհում առաջինը խոսքի արագությունը իրական ժամանակում կարգավորող եւ հստակությունը բարելավող այս տեխնոլոգիան, որը մշակվել է Սիլիկոնյան հովտում գործող Saima Inc․ ընկերության կողմից, օգնում է յուրաքանչյուր զանգ դարձնել ավելի հստակ, հասկանալի եւ արդյունավետ՝ երկու կողմերի համար։
«Կարո՞ղ եք կրկնել» արտահայտությունը զանգերի կենտրոնների ամենահաճախ կրկնվող խնդիրներից է, որը ոչ միայն նվազեցնում է շփման արդյունավետությունը, այլեւ բացասաբար է ազդում ընդհանուր սպասարկման որակի վրա։ Hecttor AI-ը վերացնում է զանգերի կենտրոնների հիմնական խնդիրները՝ արագ եւ անհասկանալի խոսքը, ձայնի վատ որակը եւ ֆոնային աղմուկը: Սա զգալիորեն բարձրացնում է ծառայության որակը եւ հնարավորություն տալիս ընկերությանը ստանալ չափելի բիզնես-արդյունքներ՝ զանգերի  կրճատված տեւողություն, խնդիրների ավելի արագ լուծում եւ հաճախորդների գոհունակություն։
«Ucom-ում մենք մշտապես առաջ ենք մղում նորարարական լուծումները, որոնք իրական ազդեցություն են ունենում մեր հաճախորդների փորձառության վրա։ Մեզ համար կարեւոր է, որ մարդիկ զգան՝ իրենց լսում են եւ իրենց խնդիրները լուծում են ճիշտ, արագ եւ հոգատարությամբ։ Այս տեխնոլոգիան մեզ հնարավորություն է տալիս հաջորդ քայլն անել սպասարկման որակի զարգացման մեջ՝ կիրառելով արհեստական բանականության այնպիսի գործիք, որն արդեն այսօր փոխում է ոլորտի միջազգային չափանիշները», – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Ucom-ի հետ համագործակցությունը մեզ համար կարեւոր քայլ է։ Այն վերահաստատում է, որ առաջատար օպերատորները տեսնում են Hecttor-ի իրական ազդեցությունը խոսքի հստակության, խնդիրների արագ լուծման եւ հաճախորդների գոհունակության վրա։ Հավատում ենք, որ միասին կարող ենք ստեղծել լավագույն փորձը ՀՀ հեռահաղորդակցության ոլորտում», – նշել է Saima-ի հիմնադիր տնօրեն Մնացական Շարաֆյանը:
Hecttor AI-ը նախագծված է «Անվտանգությունը՝ առաջնահերթություն» սկզբունքով, տվյալների լոկալ մշակումով եւ լիարժեք պաշտպանությամբ՝ ապահովելով անվտանգության բարձրագույն ստանդարտներ ինչպես Ucom-ի, այնպես էլ ընկերության բաժանորդների համար։ Տեխնոլոգիան արդեն հաջողությամբ կիրառվում է համաշխարհային հեռահաղորդակցության ընկերությունների, բանկերի եւ այլ խոշոր ձեռնարկությունների կողմից՝ դառնալով նրանց ձայնային հաղորդակցության հուսալի հիմքը։

14:43 | 13.01.26 | Новости | 8521
Эта инновационная технология, разработанная компанией Saima Inc. из Кремниевой долины, является первой в мире системой, которая в режиме реального временив регулирует скорость речи и повышает ее четкость, делая каждый звонок более понятным, эффективным и комфортным для обеих сторон.
Фраза «Не могли бы вы повторить?» — одна из самых распространённых проблем в работе колл-центров. Она не только снижает эффективность общения, но и негативно влияет на общее качество обслуживания.
Hecttor AI устраняет ключевые проблемы колл-центров: слишком быструю и неразборчивую речь, низкое качество звука и фоновые шумы. Это существенно повышает качество сервиса и позволяет компании достигать измеримых бизнес-результатов: сокращения продолжительности звонков, более быстрого решения обращений и роста удовлетворенности клиентов.
«В Ucom мы постоянно внедряем инновационные решения, которые оказывают реальное влияние на клиентский опыт. Нам важно, чтобы люди чувствовали, что их слышат, а их вопросы решаются точно, быстро и с заботой. Эта технология позволяет нам сделать следующий шаг в развитии качества обслуживания, применяя инструмент на основе искусственного интеллекта, который уже сегодня меняет международные стандарты отрасли», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
«Сотрудничество с Ucom является для нас важным шагом. Оно подтверждает, что ведущие операторы видят реальное влияние Hecttor на повышение четкости речи, ускорение решения вопросов и рост удовлетворенности клиентов. Мы уверены, что вместе сможем создать лучший клиентский опыт в телекоммуникационной сфере Армении», — отметил основатель и генеральный директор Saima Inc. Мнацакан Шарафян.
Hecttor AI разработан в соответствии с принципом «Безопасность — прежде всего» и использует локальную обработку данных с полной защитой, что обеспечивает высочайшие стандарты безопасности как для Ucom, так и для его абонентов. Технология уже успешно применяется ведущими мировыми телекоммуникационными компаниями, банками и другими крупными организациями, становясь надежной основой голосовых коммуникаций.