12:39 | 06.03.26 | Նորություններ | 3132
Մարտի 2-ից 5-ը Իսպանիայի Բարսելոնա քաղաքում անցկացվել է «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2026» (MWC 2026) միջազգային ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված էին աշխարհի առաջատար հեռահաղորդակցության եւ թվային տեխնոլոգիաների ոլորտների ընկերությունները։
Ցուցահանդեսին մասնակցել է հայկական ծագմամբ միջազգային ճանաչում ունեցող Dexatel ընկերությունը, որը ներկայացրել է իր ամպային (cloud) եւ բազմակապուղի հաղորդակցության լուծումները, ինչպես նաեւ ընկերության հաղորդակցության գլոբալ ենթակառուցվածքը, որն ապահովում է հաղորդագրությունների արագ եւ վստահելի հասանելիություն միջազգային շուկաներում։
Dexatel-ը միավորում է SMS, WhatsApp, Viber, Telegram, RCS, Voice եւ այլ թվային կապուղիներ մեկ միասնական հարթակում՝ հնարավորություն ընձեռելով կազմակերպություններին ավտոմատացնել եւ կառավարել հաճախորդների հետ հաղորդակցությունը տարբեր կապուղիներով՝ աշխարհի ցանկացած երկրում:
Հարթակն օգտագործվում է գործարքային հաղորդագրությունների, նույնականացման (OTP), ծանուցումների եւ մարքեթինգային արշավների ավտոմատացման համար՝ բարձր հասանելիությամբ եւ արդյունավետությամբ։
Ընկերության գլոբալ ենթակառուցվածքը հիմնված է ինտեգրացիաների եւ բարձր հասանելիությամբ համակարգերի վրա՝ ապահովելով կայունություն, արագություն եւ անվտանգության բարձր մակարդակ՝ նույնիսկ մեծ ծավալների դեպքում։
«Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2026»-ի ընթացքում Dexatel-ի թիմը քննարկումներ է ունեցել միջազգային գործընկերների եւ կազմակերպությունների հետ նորարարական լուծումների, բազմակապուղի հաղորդակցության եւ ապագա համագործակցություններ հնարավորությունների շուրջ։
Dexatel-ը մասնակցել է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարի կազմում, որի կազմակերպումն իրականացվել է ՀՀ ԲՏԱ նախարարության կողմից:

12:39 | 06.03.26 | Новости | 3145
Со 2 по 5 марта в Барселоне (Испания) проходила международная технологическая выставка - MWC, собравшая ведущие компании со всего мира в сфере телекоммуникаций и цифровых технологий.
Среди участников была международно признанная компания Dexatel армянского происхождения, представившая свои облачные и мультиканальные коммуникационные решения, а также глобальную коммуникационную инфраструктуру, обеспечивающую быструю и надежную доставку сообщений на международных рынках.
Dexatel интегрирует SMS, WhatsApp, Viber, Telegram, RCS, голосовые вызовы и другие цифровые каналы в единую унифицированную платформу, позволяя организациям автоматизировать и управлять коммуникациями с клиентами по множеству каналов из любой точки мира. Платформа используется для транзакционных сообщений, аутентификации (OTP), уведомлений и автоматизации маркетинговых кампаний, обеспечивая высокую доступность и эффективность.
Глобальная инфраструктура компании построена на обширных интеграциях и системах с высокой доступностью, что гарантирует стабильность, скорость и строгие стандарты безопасности даже при больших объемах трафика.
В рамках выставки MWC 2026 команда Dexatel провела переговоры с международными партнерами и организациями, посвященные инновационным решениям, развитию мультиканальных коммуникаций и потенциальному будущему сотрудничеству.
Dexatel принял участие в составе объединенного павильона «Армения», организация которого была осуществлена Министерством Высокотехнологичной Промышленности РА.