12:39 | 06.03.26 | Նորություններ | 3132
Մարտի 2-ից 5-ը Իսպանիայի Բարսելոնա քաղաքում անցկացվել է «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2026» (MWC 2026) միջազգային ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված էին աշխարհի առաջատար հեռահաղորդակցության եւ թվային տեխնոլոգիաների ոլորտների ընկերությունները։
Ցուցահանդեսին մասնակցել է հայկական ծագմամբ միջազգային ճանաչում ունեցող Dexatel ընկերությունը, որը ներկայացրել է իր ամպային (cloud) եւ բազմակապուղի հաղորդակցության լուծումները, ինչպես նաեւ ընկերության հաղորդակցության գլոբալ ենթակառուցվածքը, որն ապահովում է հաղորդագրությունների արագ եւ վստահելի հասանելիություն միջազգային շուկաներում։
Dexatel-ը միավորում է SMS, WhatsApp, Viber, Telegram, RCS, Voice եւ այլ թվային կապուղիներ մեկ միասնական հարթակում՝ հնարավորություն ընձեռելով կազմակերպություններին ավտոմատացնել եւ կառավարել հաճախորդների հետ հաղորդակցությունը տարբեր կապուղիներով՝ աշխարհի ցանկացած երկրում:
Հարթակն օգտագործվում է գործարքային հաղորդագրությունների, նույնականացման (OTP), ծանուցումների եւ մարքեթինգային արշավների ավտոմատացման համար՝ բարձր հասանելիությամբ եւ արդյունավետությամբ։
Ընկերության գլոբալ ենթակառուցվածքը հիմնված է ինտեգրացիաների եւ բարձր հասանելիությամբ համակարգերի վրա՝ ապահովելով կայունություն, արագություն եւ անվտանգության բարձր մակարդակ՝ նույնիսկ մեծ ծավալների դեպքում։
«Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2026»-ի ընթացքում Dexatel-ի թիմը քննարկումներ է ունեցել միջազգային գործընկերների եւ կազմակերպությունների հետ նորարարական լուծումների, բազմակապուղի հաղորդակցության եւ ապագա համագործակցություններ հնարավորությունների շուրջ։
Dexatel-ը մասնակցել է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարի կազմում, որի կազմակերպումն իրականացվել է ՀՀ ԲՏԱ նախարարության կողմից:

12:39 | 06.03.26 | News | 3154
From March 2 to 5, the Mobile World Congress 2026 (MWC 2026) international technology exhibition took place in Barcelona, Spain, bringing together leading companies from the telecommunications and digital technology sectors worldwide.
Among the participants was internationally recognized company Dexatel, of Armenian origin, which showcased its cloud-based and multichannel communication solutions, as well as the company’s global communication infrastructure designed to ensure fast and reliable message delivery across international markets.
Dexatel integrates SMS, WhatsApp, Viber, Telegram, RCS, Voice, and other digital channels into a single unified platform, enabling organizations to automate and manage customer communications across multiple channels from anywhere in the world. The platform is used for transactional messaging, authentication (OTP), notifications, and marketing campaign automation, ensuring high availability and efficiency.
The company’s global infrastructure is built on extensive integrations and high-availability systems, ensuring stability, speed, and strong security standards even under large traffic volumes.
During Mobile World Congress 2026, the Dexatel team held discussions with international partners and organizations regarding innovative solutions, multichannel communication development, and potential future collaborations.
Dexatel participated as part of the ARMENIA national pavilion, organized by the Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia.