14:34 | 03.02.09 | Նորություններ | 11731
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2009թ. ընթացքում “ՖՏԱ Տելեկոմ (Օրանժ Արմենիա)” ընկերությունը նախատեսում է $ 70 մլն լրացուցիչ ներդրումներ կատարել Հայաստանում, նպատակ ունենալով գործունեություն ծավալել ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլեւ մարզերում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը` վկայակոչելով կառավարության մամլո ծառայությունն, այս մասին այսօր ասել է “ՖՏԱ Տելեկոմ”-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան` հանդիպելով ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին:
Բրունո Դյութուան նշել է, որ “Օրանժ Արմենիան” դեռեւս ձեւավորման փուլում է եւ մտադիր է նախապատրաստական աշխատանքներն ավարտել մինչեւ տարեվերջ ու այդ ժամկետում սկսել գործունեությունը:
Ողջունելով “Ֆրանս Տելեկոմ”-ի մուտքը Հայաստան, վարչապետը նշել է, որ մեր երկրում վաղուց էր հասունացել հեռահաղորդակցման ոլորտում եւս մեկ լուրջ ընկերության գործունեության անհրաժեշտությունը:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը “Ֆրանս Տելեկոմի” մուտքը հայաստանյան շուկա կարեւորել է մի քանի տեսանկյունից: Ըստ նրա, նախ ավելանում է մրցակցությունը հեռահաղորդակցման ոլորտում, որի արդյունքում շահելու են սպառողները, ինչը նաեւ նշանակում է նոր ներդրումներ ու նոր աշխատատեղեր: Այդ հանգամանքը կառավարության ղեկավարի խոսքով, առավել կարեւոր է ներկայիս համաշխարհային ֆինանսական եւ տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում: Տիգրան Սարգսյանի համոզմամբ, “Օրանժ Արմենիան” իր հետ Հայաստան է բերելու նորբիզնես-մշակույթ:

14:34 | 03.02.09 | News | 11675
Yerevan /Mediamax/. In 2009, “FTA-Telecom” Company (Orange Armenia brand) plans to realize additional investments at the volume of $70mln in Armenia.
As Mediamax was told in the press service of the government, General Director of “FTA-Telecom” Bruno Duthoit said this today at the meeting with the Armenian Prime Minister Tigran Sargsian. The Prime Minister welcomed the entry of Trance Telecom to the Armenian market, noting that “the necessity another serious company’s activity in telecommunication sphere has long ripened in our country”.
Bruno Duthoit noted that Orange Armenia is at the stage of formation and by the end of the year it plans to have concluded the preparation works and start its activity.
Tigran Sargsian singled out the importance of France Telecom Company’s arrival in the Armenian market as to different aspects. According to him, the competition in the sphere of services will increase, as a result of which the consumers will benefit, new workplaces will be created and new investments will be made. This factor, according to the Prime Minister, is most important in conditions of the current global financial-economic crisis. Tigran Sargsian also expressed confidence that Orange will introduce new business culture in Armenia.