15:50 | 18.03.09 | Նորություններ | 8101
Երևան /Մեդիամաքս/. ՀՀ-ում ուսանողների եւ երիտասարդ մասնագետների շրջանում IT տեխնոլոգիաների «Երեւակայության գավաթ 2009» միջազգային մրցույթին մասնակցելու հայտերի ներկայացման նոր ժամկետ է սահմանվել ապրիլի 10-ը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանն այսօր հիշեցրել է, որ մրցույթի հայաստանյան փուլի համար առաջարկվել է 2 թեմա. «Պատկերացրու աշխարհը, որտեղ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն օգնում են աշխարհի հրատապ խնդիրների լուծմանը» (այս թեման համընկնում է «Երեւակայության գավաթ 2009» միջազգային մրցույթի թեմային) եւ «Հայաստանի զբոսաշրջիկության զարգացում` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների միջոցով»:
Մրցույթի երեք մրցանակակիրները 2009թ. ամռանը կմասնակցեն միջազգային մրցույթի` Եգիպտոսում կայանալիք եզրափակչին:

15:50 | 18.03.09 | Новости | 7996
Ереван /Медиамакс/. Срок подачи заявок для участия в отборочном туре ежегодного международного конкурса по IT-технологиям среди студентов и молодых специалистов «Кубок воображения 2009» (Imagine Cup 2009) в Армении продлен до 10 апреля.
Как сообщает агентство Медиамакс директор Фонда «Инкубатор предприятий» Баграт Енгибарян напомнил сегодня, что для армянского тура конкурса предложено 2 темы: «Представь мир, в котором IT могут помочь решению неотложных вопросов» (данная тема совпадает с темой международного конкурса «Кубок воображения 2009») и «Развитие туризма в Армении с помощью IT».
Три призера армянского конкурса летом 2009 года примут участие в финале международного конкурса в Египте.