15:32 | 23.03.09 | Նորություններ | 7031
Երևան /Մեդիամաքս/. Մարտի 23-ից մինչեւ մայիսի 31-ը “ԱրմենՏելի” (Beeline ապրանքանիշ) “Հայերի աշխարհ” VoIP ծառայությունը հասանելի կլինի նաեւ իրավաբանական անձանց համար` ընկերության կողմից անցկացվող ակցիայի շրջանակներում:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են ընկերության մամլո ծառայությունում, թվային ԱՀԿ-ների եւ Beeline բջջային կապի բաժանորդները կարող են միջազգային զանգեր կատարել VoIP հեռախոսակապի սակագներով: “Հայերի աշխարհ” ծառայությունը ֆիզիկական անձանք համար գործում է փետրվարի սկզբից:
Միջազգային զանգ կատարելու համար բաժանորդը պետք է հավաքի *88*(00) (երկրի կոդը) (քաղաքի կոդը) (բաժանորդի հեռախոսահամարը): Ամենամեծ պահանջարկն ունեցող ուղղությունների (Մոսկվա, Սանկտ-Պետերբուրգ, ԱՄՆ եւ Կանադա)սակագինը մեկ րոպեի դիմաց կազմում է 24 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ):
Այս ծառայության միջոցով կատարված միջազգային զանգերի հաշիվը ներառվելու է բաժանորդի ընդհանուր հաշվի մեջ:

15:32 | 23.03.09 | Новости | 7044
Ереван /Медиамакс/. C 23 марта по 31 мая VoIP-услуга «АрменТел» (торговая марка Beeline) «Мир армян» станет доступной и для юридических лиц в рамках проводимой компанией акции.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, абоненты цифровых АТС и мобильной связи Beeline смогут осуществлять международные звонки по тарифам VoIP телефонии. Услуга «Мир армян» для физических лиц действует с начала февраля.
Для осуществления международного звонка абоненту необходимо набрать *88* (00) (код страны) (код города) (номер абонента). Тариф на самых популярных направлениях - в Москву, Санкт-Петербург, в США и Канаду - составляет 24 драма в минуту (включая НДС).
Счет за международные звонки, осуществленные посредством данной услуги, будет входить в общий счет абонента за использование телефонной связи.
«С начала февраля нашим абонентам-физическим лицам мы предоставляем единую услугу фиксированной и мобильной сетей, по единым тарифам и с единым способом набора. За короткий срок услуга «Мир армян» завоевала большую популярность, и мы решили пойти навстречу пожеланиям наших корпоративных клиентов. Теперь и они могут звонить по удобным ценам»,  - заявил гендиректор «АрменТел» Нейчо Величков.