13:04 | 20.04.09 | Նորություններ | 5700
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր հաստատել է “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) այլընտրանքային սակագնային պլանները ֆիքսված կապի բաժանորդների համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանն ասել է, որ այլընտրանքային սակագնային պլանները մատչելի են ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձանց: Նրա խոսքերով, “ԱրմենՏելն” իր բաժանորդներին առաջարկում է ընտրել իրենց առավել հարմար սակագնային պլանը, որը թույլ կտա կրճատել ֆիքսված կապի ծախսերը:
ՀԾԿՀ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը ողջունել է “ԱրմենՏել” ընկերության այդ որոշումը` նշելով, որ ընկերությունը պետք է լայն գովազդային քարոզարշավ անցկացնի, բաժանորդներին տեղեկացնի նոր առաջարկությունների բոլոր մանրամասներին, որպեսզի խուսափի “կողմնակի արդյունքից”:
Պատասխանելով ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ի հարցին` “ԱրմենՏելի” իրավաբանական ծառայության պետ Դավիթ Սանդուխչյանն ասել է, որ այլընտրանքային սակագնային պլանների մասին գաղափարը ծագել է ֆիքսված կապի նոր օպերատորներին արտոնագրեր տրամադրելու մասին հանձնաժողովի որոշումից ավելի վաղ:
“Մենք փորձում ենք ավելի հարմարավետ պայմաններ ապահովել մեր բաժանորդների համար”,- ընդգծել է Դավիթ Սանդուխչյանը:

13:04 | 20.04.09 | Новости | 5694
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении утвердила сегодня альтернативные тарифные планы компании «АрменТел» (бренд Beeline) для абонентов фиксированной связи.
Как сообщает агентство Медиамакс, руководитель телекоммуникационного управления КРОУ Геворг Геворгян сказал, что альтернативные тарифные планы доступны как физическим, так и юридическим лицам. По его словам, «АрменТел» предлагает своим абонентам на добровольной основе выбрать наиболее удобный тарифный план, который позволит сократить расходы на на фиксированную связь.
Председатель КРОУ Роберт Назарян приветствовал данное решение компании «АрменТел», отметив, что компания должна провести широкую рекламную кампанию и информировать абонентов о всех подробностях новых предложений, чтобы избежать «побочного эффекта».
Отвечая на вопрос Медиамакс, руководитель юридической службы «АрменТел» Давид Сандухчян Давид Сандухчян сказал, что идея альтернативных тарифных планов возникла задолго до предоставления комиссией лицензий новым операторам фиксированной связи.