13:04 | 20.04.09 | Նորություններ | 5700
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր հաստատել է “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) այլընտրանքային սակագնային պլանները ֆիքսված կապի բաժանորդների համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանն ասել է, որ այլընտրանքային սակագնային պլանները մատչելի են ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձանց: Նրա խոսքերով, “ԱրմենՏելն” իր բաժանորդներին առաջարկում է ընտրել իրենց առավել հարմար սակագնային պլանը, որը թույլ կտա կրճատել ֆիքսված կապի ծախսերը:
ՀԾԿՀ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը ողջունել է “ԱրմենՏել” ընկերության այդ որոշումը` նշելով, որ ընկերությունը պետք է լայն գովազդային քարոզարշավ անցկացնի, բաժանորդներին տեղեկացնի նոր առաջարկությունների բոլոր մանրամասներին, որպեսզի խուսափի “կողմնակի արդյունքից”:
Պատասխանելով ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ի հարցին` “ԱրմենՏելի” իրավաբանական ծառայության պետ Դավիթ Սանդուխչյանն ասել է, որ այլընտրանքային սակագնային պլանների մասին գաղափարը ծագել է ֆիքսված կապի նոր օպերատորներին արտոնագրեր տրամադրելու մասին հանձնաժողովի որոշումից ավելի վաղ:
“Մենք փորձում ենք ավելի հարմարավետ պայմաններ ապահովել մեր բաժանորդների համար”,- ընդգծել է Դավիթ Սանդուխչյանը:

13:04 | 20.04.09 | News | 5701
Yerevan /Mediamax/. Public Service Regulatory Commission (PSRC) of Armenia approved today the alternative tariffs plans of “ArmenTel” Company (Beeline brand) for landline connection subscribers.
Mediamax reports that the Head of Telecommunication Department of PSRC Gevorg Gevorgyan stated that the alternative tariff plans are available for both individuals and legal entities. According to him, “ArmenTel” offers its subscribers to voluntarily choose the most convenient tariff plan, which will allow reducing expenses for landline connection.
PSRC Chairman Robert Nazaryan welcomed the given decision of “ArmenTel” Company, noting that the company should realize a large-scale advertisement campaign and inform its subscribers on all the details of new offers to avoid “side effect”.
Answering the question of Mediamax, Head of Legal Department of “ArmenTel” David Sandukhchyan stated that the idea of alternative tariff plans appeared long before the Commission presented licenses to new operators of landline connection.