17:38 | 21.04.09 | Նորություններ | 5393
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Բնությունը երեխաների աչքերով” մանկական նկարների ցուցահանդեսը մեկնարկել է այսօր` Vivacell-MTS-ի Երեւանի (Ամիրյան 3) եւ մարզային սպասարկման կենտրոններում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, ցուցահանդեսը մեկնարկել է Հայաստանում վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի եւ Vivacell-MTS-ի համատեղ բնապահպանական ակցիայի շրջանակներում, որը մեկնարկել է այսօր եւ շարունակվելու է մինչեւ մայիսի 2-ը: Vivacell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ ակցիայի շրջանակներում ՀՀ բոլոր մարզերում իրականացվելու են ծառատունկեր եւ աղբահավաքներ, իսկ ապրիլի 22-ին` Երկրի օրը, Երեւանի փողոցներում բաժանվելու են ծաղիկների սերմեր:
Vivacell-MTS-ի բաժանորդները կարող են իրենց ավանդը ներդնել բնապահպանական միջոցառումներում` կարճ հաղորդագրություն ուղարկելով 3008 կարճ համարին` այնտեղ նշելով այն ծառերի քանակը, որոնք պետք է տնկվեն իր անունից: 1 ծառի դիմաց հաղորդագրության արժեքն է 1700 դրամ:
Քարոզարշավի եզրափակիչ միջոցառումը տեղի կունենա մայիսի 2-ին, որի ընթացքում Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցուն կից տարածքում կստեղծվի “Խաղաղության այգի”:

17:38 | 21.04.09 | News | 5432
Yerevan /Mediamax/.  “Nature by children’s eyes” exhibition of children paintings launched today in service centers of VivaCell-MTS in Yerevan (3 Amiryan Street) and in the regional centers of Armenia.
Mediamax reports that the exhibition launched within the framework of the joint nature preservation campaign the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets of Armenia and the VivaCell-MTS. It launches today and will last till May 2. General Manager of VivaCell-MTS Ralph Yirikian stated that within the framework of the campaign in all regions of Armenia planting of trees will be realized, as well as collection of garbage, and on April 22, on the Earth Day, flower seeds will be distributed in Yerevan streets.
VivaCell-MTS subscribers may make their contribution to nature preservation events, sending an SMS to number 3008, mentioning in it the number of trees that will be planted on behalf of them. The cost of one message with indication of 1 tree makes 1700 AMD.
The final event of the campaign will take place on May 2 by the establishment of the “Peace Garden” in the territory, adjacent to Yerevan Holy Grigor Lusavorich Church.