17:38 | 21.04.09 | Նորություններ | 5393
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Բնությունը երեխաների աչքերով” մանկական նկարների ցուցահանդեսը մեկնարկել է այսօր` Vivacell-MTS-ի Երեւանի (Ամիրյան 3) եւ մարզային սպասարկման կենտրոններում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, ցուցահանդեսը մեկնարկել է Հայաստանում վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի եւ Vivacell-MTS-ի համատեղ բնապահպանական ակցիայի շրջանակներում, որը մեկնարկել է այսօր եւ շարունակվելու է մինչեւ մայիսի 2-ը: Vivacell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ ակցիայի շրջանակներում ՀՀ բոլոր մարզերում իրականացվելու են ծառատունկեր եւ աղբահավաքներ, իսկ ապրիլի 22-ին` Երկրի օրը, Երեւանի փողոցներում բաժանվելու են ծաղիկների սերմեր:
Vivacell-MTS-ի բաժանորդները կարող են իրենց ավանդը ներդնել բնապահպանական միջոցառումներում` կարճ հաղորդագրություն ուղարկելով 3008 կարճ համարին` այնտեղ նշելով այն ծառերի քանակը, որոնք պետք է տնկվեն իր անունից: 1 ծառի դիմաց հաղորդագրության արժեքն է 1700 դրամ:
Քարոզարշավի եզրափակիչ միջոցառումը տեղի կունենա մայիսի 2-ին, որի ընթացքում Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցուն կից տարածքում կստեղծվի “Խաղաղության այգի”:

17:38 | 21.04.09 | Новости | 5424
Ереван /Медиамакс/. Выставка детских рисунков «Природа глазами детей» открылась сегодня в центрах обслуживания Vivacell-MTS в Ереване (Амиряна, 3) и в региональных центрах Армении.
Как сообщает Медиамакс, выставка открылась в рамках совместной природоохранной акции
Фонда защиты дикой природы и культурного наследия Армении и Vivacell-MTS, которая стартует сегодня и продлится до 2-го мая. Гендиректор Vivacell-MTS Ральф Йирикян сказал, что в рамках кампании во всех регионах Армении будет проводиться посадка деревьев и уборка мусора, а 22 апреля, в День Земли, на улицах Еревана будут раздаваться семена цветов.
Абоненты Vivacell-MTS могут внести свой вклад в природоохраные мероприятия, послав SMS-сообщение на номер 3008, указав в нем число деревьев, которые будут посажены от его имени. Стоимость сообщения с указанием 1-го дерева составляет 1700 драмов.
Заключительное мероприятие кампании состоится 2-го мая созданием «Сада Мира» на территории, прилегающей к ереванской церкви Святого Григория Лусаворича.