17:50 | 21.04.09 | Նորություններ | 5721
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ մարզերի թվայնացումն առաջնահերթ խնդիր է “ԱրմենՏելի” համար, այսօր Երեւանում հայտարարել է ընկերության վաճառքների գծով տնօրեն Գենադի Կալգաշկինը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, նա նշել է, որ այս տարի ընկերությունը շարունակելու է ներդրումների մեծ մասն ուղղել ֆիքսված կապի հեռախոսագծերի թվայնացմանը: Նրա խոսքերով, ներդրումների ընդհանուր ծավալը թվայնացման ուղղությամբ կազմելու է  $ 200 մլն:
Պատասխանելով ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ի հարցին` “ԱրմենՏելի” մամլո քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը անհամաձայնություն է հայտնել այն մտքի հետ, որ թվայնացման հետ կապված հարցերի նկատմամբ ուշադրության մեծացումը կապված է նոր օպերատորների` շուտով շուկա մտնելու հետ: Նրա խոսքերով, “մեր ընկերությունը միշտ ձգտում է բաժանորդներին տրամադրել կապի լավագույն որակ”:
Գենադի Կալգաշկինը նաեւ ասել է, որ “ԱրմենՏելը” հատուկ ուշադրություն է դարձնում ինտերնետ հասանելիությանը, եւ հիշեցրել է, որ Hi Line ծառայությունն արդեն հասանելի է Հայաստանի 18 քաղաքներում:
“ԱրմենՏելի” վաճառքների գծով տնօրենը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում ընկերությունը մտադիր է իջեցնել GPRS-ի եւ WAP-ի թրաֆիքի սակագները: Նա նաեւ նշել է, որ ներկայուսմ աշխատանքներ են ընթանում Beeline-ի եւ “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի 3G ցանցերի փոխմիացման ուղղությամբ:

17:50 | 21.04.09 | News | 5670
Yerevan /Mediamax/. Digitalization of Armenian regions will remain a priority task for “ArmenTel”, Sales Director of the Company Gennady Kalgashkin stated in Yerevan today.
Mediamax reports that he noted that this year the company will continue directing the majority of its investments to digitalization of landline connection telephone lines. According to him, the total volume of investments into digitalization will make $200mln.
Answering the question of Mediamax, Spokeswoman of “ArmenTel” Anush Begloyan expressed disagreement with the fact that increased attention towards issues of digitalization is related to soon entry of new operators to the market. According to her, “our company always strives to provide the subscribers with the best quality of connection”.
Gennady Kalgashkin also stated that “ArmenTel” pays special attention to securing internet access and reminded that Hi Line ADSL service is already available in 18 towns of Armenia.
Sales Director of “ArmenTel” informed that in the nearest future the company intends to reduce the prices for GPRS and WAP traffic. He also noted that at present works are in process on conjugating 3G networks of Beeline and VivaCell-MTS.