17:50 | 21.04.09 | Նորություններ | 5721
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ մարզերի թվայնացումն առաջնահերթ խնդիր է “ԱրմենՏելի” համար, այսօր Երեւանում հայտարարել է ընկերության վաճառքների գծով տնօրեն Գենադի Կալգաշկինը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, նա նշել է, որ այս տարի ընկերությունը շարունակելու է ներդրումների մեծ մասն ուղղել ֆիքսված կապի հեռախոսագծերի թվայնացմանը: Նրա խոսքերով, ներդրումների ընդհանուր ծավալը թվայնացման ուղղությամբ կազմելու է  $ 200 մլն:
Պատասխանելով ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ի հարցին` “ԱրմենՏելի” մամլո քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը անհամաձայնություն է հայտնել այն մտքի հետ, որ թվայնացման հետ կապված հարցերի նկատմամբ ուշադրության մեծացումը կապված է նոր օպերատորների` շուտով շուկա մտնելու հետ: Նրա խոսքերով, “մեր ընկերությունը միշտ ձգտում է բաժանորդներին տրամադրել կապի լավագույն որակ”:
Գենադի Կալգաշկինը նաեւ ասել է, որ “ԱրմենՏելը” հատուկ ուշադրություն է դարձնում ինտերնետ հասանելիությանը, եւ հիշեցրել է, որ Hi Line ծառայությունն արդեն հասանելի է Հայաստանի 18 քաղաքներում:
“ԱրմենՏելի” վաճառքների գծով տնօրենը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում ընկերությունը մտադիր է իջեցնել GPRS-ի եւ WAP-ի թրաֆիքի սակագները: Նա նաեւ նշել է, որ ներկայուսմ աշխատանքներ են ընթանում Beeline-ի եւ “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի 3G ցանցերի փոխմիացման ուղղությամբ:

17:50 | 21.04.09 | Новости | 5650
Ереван /Медиамакс/. Цифровизация регионов Армении остается первоочередной задачей для «АрменТел», заявил сегодня в Ереване директор по продажам компании Геннадий Калгашкин.
Как сообщает агентство Медиамакс, он отметил, что в текущем году компания продолжит направлять большую часть инвестиций на цифровизацию телефонных линий фиксированной связи. По его словам, общий объем инвестиций в цифровизацию составит $200 млн.
Отвечая на вопрос Медиамакс, пресс-секретарь «АрменТел» Ануш Беглоян выразила несогласие с тем, что повышенное внимание к вопросам цифровизации связано со скорым выходом на рынок новых операторов. По ее словам, «наша компания всегда стремится предоставлять абонентам наилучшее качество связи».
Геннадий Калгашкин также сказал, что «АрменТел» уделяет особое внимание обеспечению интернет-доступа и напомнил, что ADSL-услуга Hi Line уже доступна в 18 городах Армении.
Директор по продажам «АрменТел» сообщил, что в ближайшее время компания намерена снизить цены на GPRS и WAP-трафик. Он также отметил, что в настоящее время ведутся работы по спряжению 3G- сетей Beeline и ВиваСелл -МТС.