15:45 | 20.05.09 | Նորություններ | 5343
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի /ՀՊՏՀ/ ուսանողները պրակտիկա կանցնեն “Վիվասել-ՄՏՍ” ընկերությունում:
Ինչպես այսօր նշել է ՀՊՏՀ ռեկտոր Յուրի Սուվարյանը, “մենք շահագրգռված ենք նաեւ “Վիվասել-ՄՏՍ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին հրավիրել մեր համալսարանում դասավանդելու, դասախոսություններ կարդալու եւ դիպլոմային աշխատանքներ ղեկավարելու”:
Այսօր հանդես գալով ՀՊՏՀ ուսանողների եւ դասախոսների հետ հանդիպմանը` Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը մեծ նշանակություն է տալիս կրթությանը եւ հետաքքրված է նոր կադրերով: Միաժամանակ, նկատել է նա, այս տարի ընկերությունը նոր աշխատակիցներ չի ընդունելու` կապված տնտեսական ճգնաժամի արդյունքում եկամուտների կրճատման հետ:
Ռալֆ Յիրիկյանը հույս է հայտնել, որ հաջորդ տարի ընկերությունը հնարավորություն կունենա աշխատանքի ընդունել նոր աշխատակիցների, որոնց թվում կլինեն նաեւ ՀՊՏՀ-ի շրջանավարտներ:

15:45 | 20.05.09 | Новости | 5338
Ереван /Медиамакс/. Студенты Государственного экономического университета Армении (ГЭУА) будут проходить практические занятия в компании «ВиваСелл-МТС».
Как отметил сегодня ректор ГЭУА Юрий Суварян, «мы также заинтересованы пригласить гендиректора компании «ВиваСелл-МТС» Ральфа Йирикяна преподавать в нашем университете, читать лекции, руководить дипломными работами».
Выступая сегодня на встрече со студентами и преподавателями ГЭУА, Ральф Йирикян отметил, что «ВиваСелл-МТС» придает большое значение образованию и заинтересована в новых кадрах. Вместе с тем, заметил он, в этом году компания не будет нанимать новых сотрудников в связи с сокращением доходов в результате экономического кризиса.
Ральф Йирикян выразил надежду, что в следующем году у компании появится возможность принять на работу новых сотрудников, в числе которых будут и выпускники ГЭУА.