15:45 | 20.05.09 | Նորություններ | 5343
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի /ՀՊՏՀ/ ուսանողները պրակտիկա կանցնեն “Վիվասել-ՄՏՍ” ընկերությունում:
Ինչպես այսօր նշել է ՀՊՏՀ ռեկտոր Յուրի Սուվարյանը, “մենք շահագրգռված ենք նաեւ “Վիվասել-ՄՏՍ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին հրավիրել մեր համալսարանում դասավանդելու, դասախոսություններ կարդալու եւ դիպլոմային աշխատանքներ ղեկավարելու”:
Այսօր հանդես գալով ՀՊՏՀ ուսանողների եւ դասախոսների հետ հանդիպմանը` Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը մեծ նշանակություն է տալիս կրթությանը եւ հետաքքրված է նոր կադրերով: Միաժամանակ, նկատել է նա, այս տարի ընկերությունը նոր աշխատակիցներ չի ընդունելու` կապված տնտեսական ճգնաժամի արդյունքում եկամուտների կրճատման հետ:
Ռալֆ Յիրիկյանը հույս է հայտնել, որ հաջորդ տարի ընկերությունը հնարավորություն կունենա աշխատանքի ընդունել նոր աշխատակիցների, որոնց թվում կլինեն նաեւ ՀՊՏՀ-ի շրջանավարտներ:

15:45 | 20.05.09 | News | 5344
Yerevan /Mediamax/. Students of State University of Economics of Armenia (SEUA) will pass a practice course in “VivaCell-MTS” Company.
As the Rector of SEUA Yuri Suvaryan noted today, “we are also interested in inviting General Manager of “VivaCell-MTS” Company Ralph Yirikian to teach in our university, deliver lectures, head diploma works”.
Speaking at his meeting with students and teachers of SEUA today, Ralph Yirikian noted that “VivaCell-MTS” attaches great importance to education and is interested in new personnel. At that he noted that this year the Company will not hire new employees in connection with reduction in revenues as a result of the economic crisis.
Ralph Yirikian expressed hope that next year the Company will have the opportunity to hire new employees, including SEUA graduates.