11:01 | 10.06.09 | Նորություններ | 5545
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն շեշտը կդնի հատկապես ինտերնետային ծառայությունների մատուցման վրա:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում ասել է France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին, ով հունիսի 9-ին այցով գտնվում էր Երեւանում:
Նա նշել է, որ Orange Armenia-ն իր բաժանորդներին առաջարկելու է “նորարարական ծառայություններ” ինչպես ինտերնետի, այնպես էլ ձայնային ծառայությունների ոլորտում: Ընկերությունը շուկա է դուրս գալու 2009թ. 3-րդ եռամսյակի վերջում - 4-րդ եռամսյակի սկզբում:
Օլաֆ Սուանտին նշել է, որ France Telecom-ը Հայաստանում երկարաժամկետ ծրագրեր ունի, եւ $ 200 մլն-ի չափով հայտարարված ներդրումներն իրականացվելու են ամբողջ ծավալով: Այս տարի ներդրումների ծավալը կազմելու է $80 մլն:
France Telecom-ի փոխնախագահը գոհունակություն է հայտնել ՀՀ իշխանություններիր հետ համագործակցության մակարդակից` նշելով, որ “պետության առաջնորդները հավատարիմ են հեռահաղորդակցային շուկայի զարգացմանը”:
Պատասխանելով Orange Armenia-ի կողմից Հայաստանում հեռախոսների եւ այլ սարքավորումների վաճառքի հեռանկարների մասին հարցին` Օլաֆ Սուանտին ընդգծել է, որ “France Telecom-ը շատ լավ գործընկերային հարաբերությունների մեջ է Apple-ի, Nokia-ի եւ այլ արտադրողների հետ, եւ մեր այդ գործընկերություններն որեւէ ձեւով արտացոլում կգտնի նաեւ Հայաստանում”:

11:01 | 10.06.09 | Новости | 5568
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом на встрече с журналистами сказал вице-президент France Telecom Олаф Суанти (Olaf Swantee), находившийся 9 июня с визитом в Ереване.
Он отметил, что Orange Armenia предложит своим абонентам «инновационные услуги» как в сфере интернета, так и голосовых услуг. Компания выйдет на рынок в конце III-начале IV квартала 2009 года.
Олаф Суанти отметил, что у France Telecom долгосрочные планы в Армении и объявленные инвестиции в размере $ 200 млн будут осуществлены в полном объеме. В этом году объем инвестиций составит $ 80 млн.
Вице-президент France Telecom выразил удовлетворение уровнем сотрудничества с властями Армении, отметив, что «лидеры страны привержены развитию телекоммуникационного рынка».
Отвечая на вопрос о перспективах продажи в Армении телефонов и других устройств со стороны Orange Armenia, Олаф Суанти подчеркнул, что «у France Telecom очень хорошие деловые отношения с Apple, Nokia, другими производителями, и в эти наши партнерства в какой-то форме найдут свое отражение и в Армении».