11:01 | 10.06.09 | Նորություններ | 5545
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն շեշտը կդնի հատկապես ինտերնետային ծառայությունների մատուցման վրա:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում ասել է France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին, ով հունիսի 9-ին այցով գտնվում էր Երեւանում:
Նա նշել է, որ Orange Armenia-ն իր բաժանորդներին առաջարկելու է “նորարարական ծառայություններ” ինչպես ինտերնետի, այնպես էլ ձայնային ծառայությունների ոլորտում: Ընկերությունը շուկա է դուրս գալու 2009թ. 3-րդ եռամսյակի վերջում - 4-րդ եռամսյակի սկզբում:
Օլաֆ Սուանտին նշել է, որ France Telecom-ը Հայաստանում երկարաժամկետ ծրագրեր ունի, եւ $ 200 մլն-ի չափով հայտարարված ներդրումներն իրականացվելու են ամբողջ ծավալով: Այս տարի ներդրումների ծավալը կազմելու է $80 մլն:
France Telecom-ի փոխնախագահը գոհունակություն է հայտնել ՀՀ իշխանություններիր հետ համագործակցության մակարդակից` նշելով, որ “պետության առաջնորդները հավատարիմ են հեռահաղորդակցային շուկայի զարգացմանը”:
Պատասխանելով Orange Armenia-ի կողմից Հայաստանում հեռախոսների եւ այլ սարքավորումների վաճառքի հեռանկարների մասին հարցին` Օլաֆ Սուանտին ընդգծել է, որ “France Telecom-ը շատ լավ գործընկերային հարաբերությունների մեջ է Apple-ի, Nokia-ի եւ այլ արտադրողների հետ, եւ մեր այդ գործընկերություններն որեւէ ձեւով արտացոլում կգտնի նաեւ Հայաստանում”:

11:01 | 10.06.09 | News | 5515
Mediamax reports that the Vice-President of France Telecom Olaf Swantee, who was in Yerevan on June 9, said this during his meeting with journalists.
He noted that Orange Armenia will offer its subscribers “innovative services” both in the sphere of internet and voice services. The company will enter the market in late Q 3 early Q4, 2009.
Olaf Swantee noted that France Telecom has long-term plans in Armenia and the announced investments at the volume of $200mln will be fully realized. This year, the volume of investments will make $80mln.
Vice-President of France Telecom expressed content by the level of cooperation with Armenian authorities, noting that “leaders of the country are adherent to development of the telecommunication market”.
Answering the question on the prospect of sale of cell phones and other devices in Armenia by Orange Armenia, Olaf Swantee stressed that “France Telecom has very good business relations with Apple, Nokia, other producers, and these our partnerships will in a certain form find their reflection in Armenia as well”.