13:55 | 24.06.09 | Նորություններ | 5556
Երևան /Մեդիամաքս/. «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը եւ «Սինոփսիս Արմենիա» ու VivaCell-MTS ընկերությունները Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (IT) խթանման նպատակով այսօր համագործակցության մասին հուշագիր են ստորագրել:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը հայտարարել է, որ հուշագիրը վերաբերում է 2009թ. տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակության ամենամյա նախագահական պարգեւին, որի ֆինանսավորումը 11 մլն դրամի չափով ստանձնել է VivaCell-MTS ընկերությունը:
Արա Վարդանյանն ընդգծել է, որ «Հայաստան» հիմնադրամը եւ VivaCell-MTS-ը համագործակցում են արդեն մի քանի տարի: «VivaCell-MTS ընկերությունը միշտ մեր կողքին է եւ աջակցում է մեր ծրագրերին»,- հայտարարել է Արա Վարդանյանը: Նա նկատել է, որ այս եռակողմ համագործակցությունը պետք է օրինակ ծառայի մյուս մասնավոր ընկերությունների համար:
«Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանի խոսքերով, 2009 թվականին ՏՏ ոլորտում համաշխարհային հեղինակության ամենամյա պարգեւն առաջին անգամ կհանձնվի Հայաստանում: Նա կարծիք է հայտնել, որ այդ նախաձեռնությունից Հայաստանը շահույթ կստանա մի քանի տարվա ընթացքում:
Հովիկ Մուսայելյանը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում սպասվում է նախագահի հրամանագիրը հանձնաժողովի կազմի մասին, որը կորոշի 2009թ. հաղթողներին:
VivaCell-MTS ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հայտարարել է, որ ընկերությունը “երբեք բաց չի թողնում Հայաստանի համբավի եւ չափանիշների բարձրացմանը մասնակցելու հնարավորությունը` ինչպես երկրի ներսում, այնպես էլ միջազգային մակարդակում”:

13:55 | 24.06.09 | Новости | 5616
Ереван /Медиамакс/. Всеармянский фонд «Айастан» и компании Synopsys и VivaCell-MTS подписали сегодня протокол о сотрудничестве в целях стимулирования развития информационных технологий (IT) в Армении.
Как сообщает Медиамакс, исполнительный директор фонда Ара Варданян заявил, что протокол касается ежегодной президентской премии международного авторитета в сфере информационных технологий 2009 года, финансирование которой в размере 11 млн. драмов осуществит компания VivaCell-MTS.
Ара Варданян подчеркнул, что фонд «Айастан» и VivaCell-MTS сотрудничают уже на протяжении нескольких лет. «Компания VivaCell-MTS всегда рядом с нами и поддерживает наши программы», - заявил Ара Варданян. Он заметил, что данное трехстороннее сотрудничество должно стать примером для остальных частных компаний.
По словам исполнительного директора компании Synopsys-Armenia Овика Мусаеляна, в 2009 году премия международного авторитета в сфере IT впервые будет вручаться в Армении. Он высказал мнение, что дивиденды от данной инициативы Армения будет получать в течение нескольких лет.
Овик Мусаелян сообщил, что в ближайшее время ожидается указ президента о составе комиссии, которая определит победителей 2009 года.
Генеральный директор компании VivaCell-MTS Ральф Йирикян заявил, что его компания «никогда не упускает возможности принять участие в улучшении стандартов и имиджа Армении как внутри страны, так и на международной арене».