14:57 | 07.07.09 | Նորություններ | 5026
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Կենգուրու 2009» միջազգային մաթեմատիկական մրցույթի երեք հայ հաղթողներն այսօր մեկնեցին Ռումինիա` մասնակցելու միջազգային ամառային ճամբարին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են «Այբ» կրթական հիմնադրամի մամլո ծառայությունում, ամառային ճամբարում հայ դպրոցականները մասնակցելու են տարբեր խաղ-մրցույթների:
Ուղեւորությունը հնարավոր է դարձել «Կենգուրու 2009»-ի գլխավոր գործընկեր «ՎՏԲ-Հայաստան բանկի» շնորհիվ: Օրերս «ՎՏԲ-Հայաստան բանկը» մրցանակներ է հանձնել մրցույթի երեք հաղթողներին. Էռնա Պետրոսյանին`  500 հազ. դրամ գումարի չափով ավանդ, Արմինե Հովհաննիսյանին եւ Հայկ Տեփանյանին` 250 հազարական դրամ գումարի չափով ավանդներ:
Հայաստանում «Կենգուրու» մրցույթի բացառիկ կազմակերպիչը «Այբ» կրթական հիմնադրամն է: Մրցույթն անցկացվում է ՀՀ կրթության նախարարության հովանու ներքո:

14:57 | 07.07.09 | News | 6243
Yerevan /Mediamax/. Three Armenian winners of “Kangaroo-2009” International Math Competition left for Romania today to participate in the international summer camp.
Mediamax was informed in the press service of “Ayb” Educational Foundation that Armenian schoolchildren will participate in various contest games in the summer camp.
The trip to the summer camp became possible due to the general sponsor of “Kangaroo-2009” – “VTB-Armenia” Bank. A few days ago, “VTB-Armenia” Bank presented prizes to three winners of the competition: Erna Petrosyan – deposit at the volume of 500 thousand AMD, Armine Hovhannisyan and Hayk Temanyan – deposits at the volume of 250 thousand AMD.
Exclusive organizer of “Kangaroo” Competition in Armenia is “Ayb” Educational Foundation. The Competition is realized under the patronage of the Ministry of Education of Armenia.