14:57 | 07.07.09 | Նորություններ | 5026
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Կենգուրու 2009» միջազգային մաթեմատիկական մրցույթի երեք հայ հաղթողներն այսօր մեկնեցին Ռումինիա` մասնակցելու միջազգային ամառային ճամբարին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են «Այբ» կրթական հիմնադրամի մամլո ծառայությունում, ամառային ճամբարում հայ դպրոցականները մասնակցելու են տարբեր խաղ-մրցույթների:
Ուղեւորությունը հնարավոր է դարձել «Կենգուրու 2009»-ի գլխավոր գործընկեր «ՎՏԲ-Հայաստան բանկի» շնորհիվ: Օրերս «ՎՏԲ-Հայաստան բանկը» մրցանակներ է հանձնել մրցույթի երեք հաղթողներին. Էռնա Պետրոսյանին`  500 հազ. դրամ գումարի չափով ավանդ, Արմինե Հովհաննիսյանին եւ Հայկ Տեփանյանին` 250 հազարական դրամ գումարի չափով ավանդներ:
Հայաստանում «Կենգուրու» մրցույթի բացառիկ կազմակերպիչը «Այբ» կրթական հիմնադրամն է: Մրցույթն անցկացվում է ՀՀ կրթության նախարարության հովանու ներքո:

14:57 | 07.07.09 | Новости | 6238
Ереван /Медиамакс/. Трое армянских победителей международного математического конкурса «Кенгуру 2009» отправились сегодня в Румынию для участия в международном летнем лагере.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе образовательного фонда «Айб», в летнем лагере армянские школьники примут участие в различных играх-конкурсах.
Поездка в летний лагерь стала возможной благодаря  генеральному спонсору «Кенгуру-2009» - банку «ВТБ-Армения». На днях банк «ВТБ-Армения» вручил призы трем победителям конкурса: Эрне Петросян - вклад в размере 500 тысяч драмов, Армине Оганисян и Айку Тепаняну - вклады по 250 тысяч драмов.
Эксклюзивным организатором конкурса «Кенгуру» в Армении является образовательный фонд «Айб». Конкурс проводится под патронажем министерства образования Армении.