09:58 | 20.07.09 | Նորություններ | 4599
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այս տարվա երկրորդ կիսամյակում իր ինտերնետային ենթակառուցվածքի զարգացման համար կներդնի $1.5 մլն, հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Ծաղկաձորում հանդես գալով «ԱրմենՏելի» կազմակերպած սեմինարում` Իգոր Կլիմկոն նկատել է,որ ընկերությանն ավելի շահեկան է աշխատել ինտերնետային ծառայությունների մեծածախ շուկայում, քան մանրածախ: Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ ինտերնետ պրովայդերները պետք է կառուցեն սեփական ցանցերը եւ դրանք հասցնեն հաճախորդներին, այլ ոչ թե «ԱրմենՏելից» պահանջեն ենթակառուցվածքի տրամադրում:
Ընկերության ղեկավարն ընդգծել է, որ վերջին տարվա ընթացքում «ԱրմենՏելը» մեծածախ ինտերնետի գինն իջեցրել է 9 անգամ, սակայն հայաստանյան ինտերնետ պրովայդերների բաժանորդների համար գները չեն փոխվել:

09:58 | 20.07.09 | News | 4321
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) will invest in the second half of the year $1.5mln in developing its internet infrastructures, General Director of the Company Igor Klimko stated.
Mediamax reports that speaking at a seminar in Tsakhkadzor, organized by “ArmenTel”, Igor Klimko stated that it is more beneficial for the company to work in wholesale market of internet services than in retail. Igor Klimko stated that internet providers need to build their own networks and take those networks to the customers, instead of demanding provision of “ArmenTel” infrastructures for rent.
Head of the company stressed that in the course of the recent year, “ArmenTel” had cut down the price for wholesale internet 9 times, however the prices for subscribers of Armenian providers did not change.