09:58 | 20.07.09 | Նորություններ | 4599
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այս տարվա երկրորդ կիսամյակում իր ինտերնետային ենթակառուցվածքի զարգացման համար կներդնի $1.5 մլն, հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Ծաղկաձորում հանդես գալով «ԱրմենՏելի» կազմակերպած սեմինարում` Իգոր Կլիմկոն նկատել է,որ ընկերությանն ավելի շահեկան է աշխատել ինտերնետային ծառայությունների մեծածախ շուկայում, քան մանրածախ: Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ ինտերնետ պրովայդերները պետք է կառուցեն սեփական ցանցերը եւ դրանք հասցնեն հաճախորդներին, այլ ոչ թե «ԱրմենՏելից» պահանջեն ենթակառուցվածքի տրամադրում:
Ընկերության ղեկավարն ընդգծել է, որ վերջին տարվա ընթացքում «ԱրմենՏելը» մեծածախ ինտերնետի գինն իջեցրել է 9 անգամ, սակայն հայաստանյան ինտերնետ պրովայդերների բաժանորդների համար գները չեն փոխվել:

09:58 | 20.07.09 | Новости | 4600
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) инвестирует во втором полугодии текущего года $1.5 млн на развитие своей интернет-инфраструктуры, заявил гендиректор компании Игорь Климко.
Как сообщает Медиамакс, выступая на организованном «АрменТел» семинаре в Цахкадзоре, Игорь Климко заметил, что компании выгоднее работать на оптовом рынке интернет-услуг, нежели на розничном. Игорь Климко сказал, что интернет-провайдерам следует строить свои собственные сети и доводить их до клиентов, вместо того, чтобы требовать предоставления в аренду инфраструктуру «АрменТел».
Глава компании подчеркнул, что за последний год «АрменТел» снизил цену на оптовый интернет в 9 раз, однако цены для абонентов армянских интернет-провайдеров не изменились.