09:13 | 18.08.09 | Նորություններ | 6633
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն «կդառնա Հայաստանի ամենանորարար օպերատորը» ինչպես ինտերնետի, այնպես էլ ձայնային ծառայությունների ոլորտում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին «Գոլոս Արմենիի» թերթի հետ հարցազրույցում ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Մեր խնդիրը Հայաստանի ողջ տարածքում որակյալ կապ տրամադրելն է: Չհաշված լիցենզիայի վճարը, Orange Armenia-ն 2009թ. ընթացքում Հայաստանում կներդնի $80 մլն: Ներկայումս ընկերությունը ձեւավորման փուլում է եւ նախատեսում է աշնանը ավարտել բոլոր նախապատրաստական աշխատանքներն ու սկսել ծառայություններ մատուցել», - ասել է ընկերության ղեկավարը:
Պատասխանելով ճգնաժամի հնարավոր ազդեցության մասին հարցին` Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենն ասել է.
«Երբ մենք նախատեսում էին մտնել հայաստանյան շուկա, ճգնաժամ դեռեւս չկար: Եվ առայժմ այն ոչ մի կերպ չի ազդել մեր ծրագրերի վրա: Orange Armenia-ն աշխատանքի է ընդունում այնքան մարդ, որքան նախատեսվում էր ճգնաժամից առաջ: Բայց եթե ֆինանսատնտեսական ճգնաժամը եւս որոշ ժամանակ շարունակվի, այն, իհարկե, կշտկի մեր ծրագրերը: Հուսով եմ, որ ճգնաժամը շուտով կավարտվի»:

09:13 | 18.08.09 | News | 6573
Yerevan /Mediamax/. Orange Armenia "will become the most innovative operator in Armenia" in both Internet and voice services sphere.
Mediamax informs, General Director of the company Bruno Duthoit said in the interview with "Golos Armenia" newspaper.
"Our task is to provide quality connection on the whole territory of Armenia. Excluding license, Orange Armenia has been investing $80mln in Armenia during 2009. At present the company is at the forming stage, it plans to complete all preparatory works in fall and to begin rendering services ", Head of the company said.
Answering the questions on possible influence of the crisis, General Director of Orange Armenia said:
"When we were planning to enter the market in Armenia, there was no crisis. And it had no influence on our programs so far. Orange Armenia employs as many people as it has been planned before the crisis. But, naturally, if financial economic crisis lasts for some time, it will certainly adjust our plans. I hope the crisis will end soon".