09:13 | 18.08.09 | Նորություններ | 6633
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն «կդառնա Հայաստանի ամենանորարար օպերատորը» ինչպես ինտերնետի, այնպես էլ ձայնային ծառայությունների ոլորտում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին «Գոլոս Արմենիի» թերթի հետ հարցազրույցում ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Մեր խնդիրը Հայաստանի ողջ տարածքում որակյալ կապ տրամադրելն է: Չհաշված լիցենզիայի վճարը, Orange Armenia-ն 2009թ. ընթացքում Հայաստանում կներդնի $80 մլն: Ներկայումս ընկերությունը ձեւավորման փուլում է եւ նախատեսում է աշնանը ավարտել բոլոր նախապատրաստական աշխատանքներն ու սկսել ծառայություններ մատուցել», - ասել է ընկերության ղեկավարը:
Պատասխանելով ճգնաժամի հնարավոր ազդեցության մասին հարցին` Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենն ասել է.
«Երբ մենք նախատեսում էին մտնել հայաստանյան շուկա, ճգնաժամ դեռեւս չկար: Եվ առայժմ այն ոչ մի կերպ չի ազդել մեր ծրագրերի վրա: Orange Armenia-ն աշխատանքի է ընդունում այնքան մարդ, որքան նախատեսվում էր ճգնաժամից առաջ: Բայց եթե ֆինանսատնտեսական ճգնաժամը եւս որոշ ժամանակ շարունակվի, այն, իհարկե, կշտկի մեր ծրագրերը: Հուսով եմ, որ ճգնաժամը շուտով կավարտվի»:

09:13 | 18.08.09 | Новости | 6614
Ереван /Медиамакс/. Orange Armenia «станет самым инновационным оператором в Армении» как в сфере интернета, так и голосовых услуг.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом в интервью газете «Голос Армении» сказал генеральный директор компании Бруно Дютуа (Bruno Duthoit).
«Наша задача - предоставить качественную связь на всей территории Армении. Не считая лицензии, Orange Armeina инвестирует в течение 2009 года в Армении $80 млн. В настоящее время компания находится в стадии формирования, осенью планирует завершить все подготовительные работы и начать оказывать услуги», - сказал глава компании.
Отвечая на вопрос о возможном влиянии кризиса, гендиректор Orange Armenia сказал:
«Когда мы планировали войти на рынок Армении, кризиса еще не было. И пока он никак не повлиял на наши программы. Orange Armenia принимает на работу столько же людей, сколько и планировалось до кризиса. Но, естественно, если финансово-экономический кризис продлится еще некоторое время, он, конечно, скорректирует наши планы. Очень надеюсь, что кризис скоро закончится».