14:12 | 26.08.09 | Նորություններ | 4517
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ֆիքսված կապի շուկա դուրս գալը ICon Communications ընկերության առաջնահերթ խնդիրն է:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ նիստում հայտարարել է ICon Communications ընկերության գործառնությունների գծով տնօրեն Ռալֆ Էկը:
Նա ընդգծել է, որ եղել են որոշ տեխնիկական խնդիրներ, որոնց պատճառով այդ հարցը հետաձգվել է: Ռալֆ Էկը տեղեկացրել է, որ ընկերությունը մտադիր է ֆիքսված կապի ծառայություններ մատուցել 2009թ. չորրորդ եռամսյակում: Նա նշել է, որ ներկայումս ընկերության հաճախորդների թիվը գերազանցում է 2 հազարը: «Դա ավելի քիչ է, քան մենք ակնկալում էինք, սակայն մի շարք խնդիրների հաղթահարումից հետո մենք զգալի թափ ենք հավաքում», - ասել է Ռալֆ Էկը:
ՀԾԿՀ-ն այսօր որոշել է ICon Communications ընկերությանը Երեւանում ռադիոռելեային կապի գծի կազմակերպման համար տրամադրել ռադիոհաճախականությունների օգտագործման թույլտվություն:

14:12 | 26.08.09 | News | 4232
Yerevan /Mediamax/. Entry to the market of landline connection is a priority task for iCON Communications Company.
Mediamax reports that iCON Communication Company’s Director of Operations Ralph Eck said this at the session of Public Service Regulatory Commission (PSRC) of Armenia today.
He stressed that there were some technical problems, because of which they had to postpone this issue. At that, Ralph Eck informed that in the fourth quarter of 2009 the Company intends to start providing landline connection services. He noted that as of today the number of the Company’s subscribers exceeds 2 thousand. “This is less than we expected, however after eliminating a number of problems, we are growing significantly fast”, Ralph Eck stated.
PSRC made a decision to provide iCON Communications Company with permission to use radiofrequencies to organize a line of radio relay connection in Yerevan.