14:12 | 26.08.09 | Նորություններ | 4517
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ֆիքսված կապի շուկա դուրս գալը ICon Communications ընկերության առաջնահերթ խնդիրն է:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ նիստում հայտարարել է ICon Communications ընկերության գործառնությունների գծով տնօրեն Ռալֆ Էկը:
Նա ընդգծել է, որ եղել են որոշ տեխնիկական խնդիրներ, որոնց պատճառով այդ հարցը հետաձգվել է: Ռալֆ Էկը տեղեկացրել է, որ ընկերությունը մտադիր է ֆիքսված կապի ծառայություններ մատուցել 2009թ. չորրորդ եռամսյակում: Նա նշել է, որ ներկայումս ընկերության հաճախորդների թիվը գերազանցում է 2 հազարը: «Դա ավելի քիչ է, քան մենք ակնկալում էինք, սակայն մի շարք խնդիրների հաղթահարումից հետո մենք զգալի թափ ենք հավաքում», - ասել է Ռալֆ Էկը:
ՀԾԿՀ-ն այսօր որոշել է ICon Communications ընկերությանը Երեւանում ռադիոռելեային կապի գծի կազմակերպման համար տրամադրել ռադիոհաճախականությունների օգտագործման թույլտվություն:

14:12 | 26.08.09 | Новости | 4505
Ереван /Медиамакс/. Выход на рынок фиксированной связи является приоритетной задачей компании ICon Communications.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на заседании Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении заявил директор по операциям компании ICon Communications Ральф Эк (Ralph Eck).
Он подчеркнул, что были некоторые технические проблемы, из-за которых пришлось отложить данный вопрос. Вместе с тем Ральф Эк сообщил, что в четвертом квартале 2009 года компания намерена начать предоставление услуг фиксированной связи. Он отметил, что на сегодня количество абонентов компании превышает 2 тыс. «Это меньше, чем мы ожидали, однако после устранения ряда проблем мы заметно набираем обороты», - сказал Ральф Эк.
КРОУ приняла сегодня решение о предоставлении компании ICon Communications разрешения на использование радиочастот для организации линии радиорелейной связи в Ереване.