13:52 | 27.08.09 | Նորություններ | 4559
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ունիսոն” հասարակական կազմակերպությունը այսօր ներկայացրել է “Իրացրու’ աշխատանքի քո իրավունքը” կայքը /www.jobs.disability.am/:
Ինչպես նշել է “Ունիսոնի” գործադիր տնօրեն Արմեն Ալավերդյանը, կայքը մշակվել է աշխատանք փնտրող հաշմանդամներին աջակցելու նպատակով: Նա ընդգծել է, որ այսօր Հայաստանում աշխատունակ հաշմանդամների միայն 8 տոկոսն է ապահովված աշխատանքով:
Նրա խոսքերով, “Ունիսոն” ընկերությունը սերտորեն համագործակցում է Vivacell-MTS ընկերության հետ, որտեղ արդեն աշխատում են հաշմանդամներ: Արմեն Ալավերդյանը տեղեկացրել է նաեւ, որ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել France Telecom եւ ICon Communications ընկերությունների հետ` հաշմանդամներին աշխատանքի տեղավորելու վերաբերյալ:
www.jobs.disability.am կայքի այցելուները կարող են ծանոթանալ աշխատանք փնտրելու, հարցազրույց անցնելու եւ ռեզյումե կազմելու մասին գործնական խորհուրդներին: Այստեղ կարելի է նաեւ տեղեկատվություն գտնել հաշմանդամների մասնագիտացված կրթության, աշխատանքային արտոնությունների եւ նրանց աշխատանքի ընդունող գործատուների խրախուսման մեխանիզմների մասին:
Կայքը մշակվել է “Հավասար հնարավորությունների ստեղծում” ծրագրի շրջանակներում, որը Հայաստանում իրագործվում է 2006թ. հոկտեմբերից Բաց հասարակության ինստիտուտի հայաստանյան մասնաճյուղի եւ Նիդեռլանդների կառավարության օժանդակությամբ:

13:52 | 27.08.09 | News | 4597
As the Executive Director of “Unison” Armen Alaverdyan stated, the website is elaborated for assisting the disabled, who try to find jobs. He stressed that today only 8% of disabled people, capable of working, are provided with jobs in Armenia.
According to him, “Unison” Company closely cooperates with VivaCell-MTS Company, where disabled people already work. Armen Alaverdyan also informed that agreement is reached with France Telecom and iCON Communications Companies on possible employment of disabled people.
The visitors of www.jobs.disability.am website can get acquainted with practical advices for finding jobs, successful interview and CV making. Here one can also find information on specialized trainings for disabled people, labor benefits and encouragement mechanisms for employers, who hire disabled people.
The website was elaborated within the framework of “Creating Equal Opportunities” project, which has been in process of realization in Armenia since October, 2006, at the assistance of the Armenian branch of Open Society Institute – Assistance Foundation (OSIAF) and the government of the Netherlands.