13:52 | 27.08.09 | Նորություններ | 4559
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ունիսոն” հասարակական կազմակերպությունը այսօր ներկայացրել է “Իրացրու’ աշխատանքի քո իրավունքը” կայքը /www.jobs.disability.am/:
Ինչպես նշել է “Ունիսոնի” գործադիր տնօրեն Արմեն Ալավերդյանը, կայքը մշակվել է աշխատանք փնտրող հաշմանդամներին աջակցելու նպատակով: Նա ընդգծել է, որ այսօր Հայաստանում աշխատունակ հաշմանդամների միայն 8 տոկոսն է ապահովված աշխատանքով:
Նրա խոսքերով, “Ունիսոն” ընկերությունը սերտորեն համագործակցում է Vivacell-MTS ընկերության հետ, որտեղ արդեն աշխատում են հաշմանդամներ: Արմեն Ալավերդյանը տեղեկացրել է նաեւ, որ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել France Telecom եւ ICon Communications ընկերությունների հետ` հաշմանդամներին աշխատանքի տեղավորելու վերաբերյալ:
www.jobs.disability.am կայքի այցելուները կարող են ծանոթանալ աշխատանք փնտրելու, հարցազրույց անցնելու եւ ռեզյումե կազմելու մասին գործնական խորհուրդներին: Այստեղ կարելի է նաեւ տեղեկատվություն գտնել հաշմանդամների մասնագիտացված կրթության, աշխատանքային արտոնությունների եւ նրանց աշխատանքի ընդունող գործատուների խրախուսման մեխանիզմների մասին:
Կայքը մշակվել է “Հավասար հնարավորությունների ստեղծում” ծրագրի շրջանակներում, որը Հայաստանում իրագործվում է 2006թ. հոկտեմբերից Բաց հասարակության ինստիտուտի հայաստանյան մասնաճյուղի եւ Նիդեռլանդների կառավարության օժանդակությամբ:

13:52 | 27.08.09 | Новости | 4315
Ереван /Медиамакс/. Общественная организация «Унисон» презентовала сегодня сайт «Реализуй свое право на труд» по адресу www.jobs.disability.am.
Как отметил исполнительный директор «Унисон» Армен Алавердян, сайт разработан с целью содействия инвалидам, ищущим работу. Он подчеркнул, что сегодня лишь 8% трудоспособных инвалидов обеспечены работой в Армении.
По его словам, компания «Унисон» тесно сотрудничает с компанией VivaCell-MTS, где уже работают инвалиды. Армен Алавердян сообщил также, что достигнута договоренность с компаниями France Telecom и ICon Communications о возможном трудоустройстве инвалидов.
На сайте www.jobs.disability.am посетители могут ознакомиться с практическими советами о поиске работы, успешном прохождении интервью и составлении резюме. Здесь можно также найти информацию о специализированном обучении инвалидов, трудовых льготах, механизмах поощрения работодателей, принимающих на работу инвалидов.
Сайт был разработан в рамках проекта «Создание равных возможностей», который реализуется в Армении с октября 2006 года при поддержке армянского филиала Института открытого общества – Фонда содействия (ИООФС) и правительства Нидерландов.